Trwa ładowanie...

Piekarz działa w szarej strefie

"Dziennik Gazeta Prawna" powołując się na dane Ministerstwa Finansów informuje, że co trzeci właściciel piekarni zaniżał wielkość produkcji i sprzedaż pieczywa. Wykazywali zaledwie 1/4 swoich rzeczywistych dochodów.

Piekarz działa w szarej strefieŹródło: Jupiterimages
d1tlaxk
d1tlaxk

Ministerstwo Finansów i Urzędy Kontroli Skarbowej przez I półrocze 2011 roku baczniej przyglądały się przedsiębiorstwom piekarniczym. Sprawdzano rozliczenia piekarzy z 2007 i 2008 roku.

Skontrolowano łącznie 37 podmiotów i u ponad połowy wykryto nieprawidłowości podatkowe. Co trzeci właściciel piekarni zaniżał liczbę wyprodukowanego pieczywa i jego sprzedaż.

Jak się okazuje piekarze wykazywali zaledwie 1/4 swoich dochodów. Łączne zaniżenie wyniosło 4351 tys. zł. Wynika z tego, że dochód ten jest o 444 proc. wyższy niż kwoty deklarowane przez samych przedsiębiorców.
Oznacza to, że średni zysk piekarza to ok. 12,3 proc. podczas gdy przez ostatnie lata wykazywano zaledwie 2,4 proc.

Teraz ukrywającym dochody grozi wszczęcie postępowania karno-skarbowego, i skierowanie przeciwko nim aktu oskarżenia do sądów rejonowych. Możliwe najwyższa kara za przestępstwo skarbowe zapisana w prawie może wynieść nawet 13,3 mln zł grzywny.

d1tlaxk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tlaxk