Trwa ładowanie...

Pielgrzymi w PKP płacą mniej

Atrakcyjna oferta PKP Intercity. Pociągiem tej spółki można przejechać przez pół Polski i wrócić do domu, płacąc za bilet jedynie 26 złotych i to w obie strony - informuje "Metro".

Pielgrzymi w PKP płacą mniejŹródło: Thinkstockphotos
d1dy6bj
d1dy6bj

16-17 listopada na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. Z tej okazji PKP Intercity uruchomi dodatkowe pociągi, które dowiozą pątników na miejsce i z powrotem. Pociągi wyruszą z Gdyni, Szczecina, Białegostoku, Słupska, Przemyśla, Hrubieszowa, Terespola i Rybnika.

Większość składów wyjeżdża w sobotę rano. Powrót zaplanowano na niedzielne popołudnie lub wieczór. Niezależnie od tego, z którego miasta wyjedziemy, za bilet zapłacimy tylko 26 zł w obie strony. Normalnie, jadąc koleją do Częstochowy, na bilet trzeba wydać nawet pięciokrotnie więcej.

- Oferta skierowana jest do osób związanych z koleją, ale nie ma przeciwwskazań, aby z przejazdu skorzystali również pozostali pasażerowie - potwierdza Beata Czemerajda z PKP Intercity. - Widać, że jednak można w Polsce wozić tanio pasażerów. Nie przypominam sobie, by kiedykolwiek PKP w ogóle oferowało tak atrakcyjne promocje - mówi Łukasz Malinowski, redaktor naczelny miesięcznika "Rynek Kolejowy".

d1dy6bj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dy6bj