Trwa ładowanie...
maciej witucki
29-09-2010 18:27

Pierwszy Polak na czele Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej

Maciej Witucki, prezes zarządu Telekomunikacji Polskiej, został wybrany na prezesa Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce (CCIFP). Będzie on przewodniczył jednej z najaktywniejszych izb bilateralnych działających w Polsce, reprezentującej interesy blisko 330 polsko-francuskich firm stowarzyszonych.

Pierwszy Polak na czele Francuskiej Izby Przemysłowo-HandlowejŹródło: Wirtualna Polska
d4iaizw

Nowy prezes CCIFP od lat związany jest z firmami francuskimi. Karierę zawodową rozpoczął w Banku Cetelem (Grupa Paribas) – najpierw we Francji, gdzie współtworzył biznesplan ekspansji na polski rynek spółki-córki, a następnie w Polsce, będąc członkiem zarządu Cetelem Polska. W 2001 r. został członkiem, a później w 2005 r. prezesem zarządu Lukas Banku (Grupa Crédit Agricole). Od 2006 roku jest prezesem zarządu Telekomunikacji Polskiej, w której głównym udziałowcem jest France Télécom, jedna z największych firm z sektora telekomunikacyjnego na świecie i jednocześnie jeden z największych inwestorów zagranicznych w Polsce.

Zaraz po wyborze na nowego prezesa CCIFP Maciej Witucki podkreślił znaczącą rolę Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w umacnianiu relacji gospodarczych pomiędzy Polską a Francją. Wiele inicjatyw CCIFP, takich jak wydanie Białej Księgi zawierającej propozycje ułatwień w prowadzeniu biznesu w Polsce czy zorganizowanie wspólnej reprezentacji firm stowarzyszonych na niedawnym forum w Krynicy, świadczy o dużym zaangażowaniu organizacji w promowanie firm obecnych na polskim rynku. Warto podkreślić, że Maciej Witucki jest pierwszym Polakiem stojącym na czele Izby.

Jednym z celów, jakie stawia sobie nowy prezes CCIFP, jest wzmocnienie współpracy z pozostałymi związkami pracodawców. - Francuskie firmy są obecne w Polsce od wielu lat, dzięki czemu dobrze znają specyfikę polskiego rynku. Wiedza i doświadczenie wyniesione z innych krajów, może skutecznie pomóc we wdrażaniu nowych, wspólnie podejmowanych inicjatyw przyjaznych dla biznesu – powiedział Maciej Witucki.

Francja pozostaje w czołówce zagranicznych inwestorów w Polsce. Skumulowana wartość inwestycji pochodzących bezpośrednio z Francji wyniosła na koniec 2008 roku 12,5 mld euro (według danych NBP), co wyraża się m.in. w stworzeniu ponad 200 000 miejsc pracy.

d4iaizw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4iaizw