Trwa ładowanie...
dtyf7rx

Pikieta pracowników ochrony zdrowia

Zebrali się podczas konwentu marszałków
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pikieta pracowników ochrony zdrowia
dtyf7rx

Przed Urzędem Marszałkowskim, gdzie od czwartku obraduje konwent marszałków, zebrali się pracownicy szpitali - wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim i powiatowego w Kostrzynie nad Odrą, zielonogórskiego pogotowia ratunkowego, wojewódzkiej i powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych oraz domów pomocy społecznej.

W ramach ogólnopolskiego protestu pielęgniarek w piątkowej demonstracji uczestniczyły także lubuskie przedstawicielki tego zawodu.

Protestujący przygotowali petycje do ministra zdrowia i ministra finansów z prośbami o reakcję w sprawie lubuskiej służby zdrowia. Z uczestnikami protestu rozmawiała marszałek województwa Elżbieta Polak, która zaznaczyła, że rozumie ich zdeterminowanie oraz zdaje sobie sprawę, że ochrona zdrowia i zadłużenie lubuskich placówek to spory problem.

dtyf7rx

"Państwa petycje, które są adresowane do ministrów, oczywiście przekażę. W zakresie ochrony zdrowia proszę słuchać, czytać to, co my postanawiamy, jakie są uchwały, jak odpowiadamy na wasze pisma, bo odpowiadamy" - powiedziała marszałek.

Uczestnicy pikiety protestowali m.in. przeciwko połączeniu zielonogórskiego pogotowia ratunkowego z tamtejszym szpitalem wojewódzkim i domagali się odwołania dyrektora gorzowskiego szpitala wojewódzkiego Marka Twardowskiego.

"Prosimy o przywrócenie normalności i poprawności, i dobrego funkcjonowania tego szpitala. W tej chwili przez sto dni rządów pana Twardowskiego są twarde, nienormalne warunki pracy w tym szpitalu. Prosimy o odwołanie pana Marka Twardowskiego. Chcemy dyrektora, który nie łamie prawa, normalnie się zachowuje, nie zwalnia" - mówił przewodniczący "S" w gorzowskim szpitalu, Andrzej Andrzejczak.

W piątek przed Urzędem Marszałkowskim pikietowali też pracownicy oświaty i oddziału PGNiG w Zielonej Górze.

dtyf7rx

Podczas pierwszego dnia obrad konwentu marszałków obecność w Zielonej Górze włodarzy 16 regionów wykorzystali także lubuscy właściciele i instruktorzy ośrodków nauki jazdy.

Ich przedstawiciele protestowali przeciwko zapowiadanym zmianom w ustawie o szkoleniu kierowców, które uważają za krzywdzące dla swego środowiska.

Woj. lubuskie jest gospodarzem konwentu po raz pierwszy. Konwent Marszałków Województw RP to ciało opiniotwórczo-doradcze, reprezentujące interesy 16 województw. Jego inicjatorem był Jan Olbrycht - ówczesny marszałek woj. śląskiego, który zwołał jego pierwsze posiedzenie w grudniu 1998 roku.

(Nap)

dtyf7rx

Podziel się opinią

Share
dtyf7rx
dtyf7rx