WP

Piotr i Paweł zamyka historyczny sklep. Ważny, bo pierwszy

Piotr i Paweł zamyka sklep swojej marki przy ulicy Głogowskiej w Poznaniu. Niby nic nowego, bo sieć z uwagi na problemy finansowe redukuje liczbę placówek od miesięcy. Ta lokalizacja jest jednak wyjątkowa. Dlaczego?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr i Paweł prowadzi restrukturyzację
Piotr i Paweł prowadzi restrukturyzację (East News, Fot: Michal Wozniak/East News)
WP

To przy ulicy Głogowskiej w Poznaniu, jeszcze w październiku 1990 r., stanął pierwszy sklep z logo Piotra i Pawła otwarty przez braci Woś, przypomina portal dlahandlu.pl. Jego nazwa, jak pisaliśmy w money.pl, związana jest ze stolicą Wielkopolski - Piotr i Paweł to nie tylko imiona założycieli sieci, ale także święci patroni Poznania. Od 14 lat sklep ten był zaś placówką franczyzową.

Zamknięcie poznańskiego sklepu to efekt restrukturyzacji, która trwa od miesięcy. Zamykane są placówki, które generują straty lub nie spełniają oczekiwań. Ale zmiany mają też inną twarz. Chodzi o nowy program lojalnościowy dla klientów, pełne zatowarowanie placówek i unikatowe produkty dostępne tylko w tej sieci, podkreśla portal dlahandlu.

Zobacz także: Zakaz handlu dobija najmniejsze sklepy. Wygrywają giganci

WP

Z danych dostępnych na połowę listopada wynikało, że Piotr i Paweł ma już tylko 98 sklepów. Od początku roku sieć zamknęła 44 placówki i sprzedała osiem. To jednak nie koniec. Docelowo ma być 70 sklepów tej sieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP