Trwa ładowanie...

PKP Intercity: rusza sprzedaż biletów na pociągi z Moskwy do Francji

Od 1 czerwca pasażerowie z Polski będą mogli kupić bilety na pociągi relacji Moskwa-Paryż i Moskwa-Nicea - poinformowała rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska. Porozumienie między Kolejami Rosyjskimi a PKP Intercity podpisano we wtorek w Moskwie.

PKP Intercity: rusza sprzedaż biletów na pociągi z Moskwy do FrancjiFot: AFP/MEHDI FEDOUACH
dbj9fe3
dbj9fe3

Jak poinformowała rzeczniczka, podróż pociągiem z Moskwy do Paryża trwa ok. 37 godz. W Polsce pociąg będzie się zatrzymywać w Warszawie i w Poznaniu. Z Poznania do Paryża będzie można dojechać w 17 godz., a z Warszawy w ok. 20 godz. - Ceny biletów do Paryża, w klasie drugiej, zaczynają się od 242 euro z Warszawy i 230 euro z Poznania. Natomiast w najbardziej luksusowej wersji - w klasie 1 - za taki sam bilet zapłacimy odpowiednio 943 euro z Warszawy i 903 euro ze stolicy Wielkopolski - poinformowała Sitkowska.

Pociąg Moskwa-Nicea przejedzie przez Mińsk, Warszawę, Katowice, Wiedeń, Mediolan. Przejazd z Katowic do Nicei zajmie około 29 godz., a z Warszawy - 33. Cała podróż z Moskwy do Nicei trwa ponad 50 godz. - Ceny biletów normalnych do Nicei w klasie drugiej zaczynają się od 228 euro z Warszawy i 205 euro z Katowic. Natomiast w najbardziej luksusowej wersji w klasie 1 za taki sam bilet zapłacimy odpowiednio 952 euro z Warszawy i 876 euro ze stolicy Śląska - poinformowała rzeczniczka.

W obu pociągach obowiązują 50 proc. zniżki dla dzieci oraz 30 proc. dla seniorów. Bilety na oba pociągi można kupić w międzynarodowych kasach na dworcach. Oferowane będą w 60-dniowej przedsprzedaży.

Trasa pociągu Moskwa - Paryż liczy ponad 3170 km. Maksymalna prędkość, z jaką pokonuje ją pociąg, to 200 km/godz. Natomiast trasa pociągu Moskwa - Nicea to ponad 3200 km - i jest najdłuższym połączeniem transeuropejskiej linii kolejowej.

dbj9fe3

Pierwszy przejazd pociągu Moskwa-Paryż odbył się w grudniu ubiegłego roku. Wówczas przedstawiciele PKP Intercity zapowiadali, że bilety będą dostępne dla polskich pasażerów w ciągu kilku tygodni.

Koleje Rosyjskie to jeden z największych przewoźników kolejowych świata. Rocznie przewozi ponad 1,1 mld pasażerów i 1,1 mld ton ładunków. W ich skład wchodzi ponad tysiąc przedsiębiorstw i spółek zależnych, które zatrudniają ponad 1 mln osób.

dbj9fe3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbj9fe3