Trwa ładowanie...

PKP Intercity wprowadzi Pendolino na nowe trasy

Składy będą kursować popołudniami z Warszawy, przez Wrocław i Wałbrzych, do Jeleniej Góry. Pociąg do Kołobrzegu wyjeżdżać będzie z Krakowa w godzinach popołudniowych, po drodze zatrzyma się m. in. w Warszawie, Trójmieście, Lęborku, Słupsku i Koszalinie.

Share
PKP Intercity wprowadzi Pendolino na nowe trasy
Źródło: WP.PL, Fot: PKP
d3pj4u1

Od piątku 29 kwietnia składy Pendolino pojawią się w Jeleniej Górze i Kołobrzegu. Każdego dnia będzie można podróżować na trasie Warszawa - Jelenia Góra - Warszawa oraz Kraków - Warszawa - Kołobrzeg - Kraków. Ceny biletów będą zaczynać się od 79 i 100 zł - informuje przewoźnik.

Składy będą kursować popołudniami z Warszawy, przez Wrocław i Wałbrzych, do Jeleniej Góry. Pociąg do Kołobrzegu wyjeżdżać będzie z Krakowa w godzinach popołudniowych. Po drodze do Kołobrzegu zatrzyma się między innymi w Warszawie, Trójmieście, Lęborku, Słupsku i Koszalinie.

Podróż ze stolicy do Jeleniej Góry zajmie 5 godz. i 33 min., czyli o blisko 3,5 godziny. krócej niż obecnie. Natomiast z Krakowa i Warszawy do Kołobrzegu, pociąg pojedzie odpowiednio 8 godz. i 27 min. (dziś ponad 11 godz.) i 5 godz. i 53 min. (dziś blisko 8 godz.).

Pojazdy Pendolino to najszybsze pociągi we flocie PKP Intercity. Od grudnia 2014 roku kursują jako kategoria Express InterCity Premium.

Uzupełnienie siatki połączeń realizowanych przez Pendolino o kolejne miejscowości wymagało od przewoźnika uzyskania zgody kilku instytucji europejskich, ponieważ zakup pociągów był w części finansowany ze środków unijnych.

d3pj4u1

Podziel się opinią

Share
d3pj4u1
d3pj4u1