Trwa ładowanie...

Plan oszczędności Ryanaira zablokowany

Irlandzki minister transportu Noel Dempsey sprzeciwił się najnowszemu planowi oszczędnościowemu linii lotniczych Ryanair. Przewoźnik zaproponował, że pasażerowie sami odnosiliby bagaż aż na płytę lotniska, gdzie byłby ładowany do samolotu.
Share
Plan oszczędności Ryanaira zablokowany
Źródło: AFP
d3x3yxv

Dempsey nazwał propozycje nierealistycznymi, wskazując na przepisy odnoszące się do bezpieczeństwa lotu, a także na osobne procedury obchodzenia się z bagażem nadawanym przy odprawie oraz bagażem podręcznym zabieranym na pokład.

Zauważył też, iż ścisłe regulacje określają, do którego miejsca na lotnisku pasażerowi wolno mieć przy sobie bagaż, a od którego musi on zostać nadany.

Ryanair proponował, by pasażerowie prześwietlali główny bagaż jednocześnie z podręcznym i odpowiadali za niego na lotnisku aż do chwili załadowania go. Po przybyciu do celu podróży pasażerowie odbieraliby bagaż w ten sam sposób - na płycie lotniska, a nie z taśmy.

Ryanair wyliczył, że takie rozwiązanie umożliwiłoby mu zaoszczędzenie 20 mln euro rocznie, ponieważ nie musiałby płacić bagażowym.

Wcześniej rozbawienie wywołały inne propozycje oszczędnościowe Ryanaira zakładające, że obok foteli samoloty byłyby wyposażone w stołki na jednej nóżce, takie jakie widzi się w barach.

d3x3yxv

Podziel się opinią

Share
d3x3yxv
d3x3yxv