Trwa ładowanie...
dpqaswn

Po chorobowym krótszy urlop

Pracownicy na zwolnieniach lekarskich i młode matki mogą stracić po powrocie do pracy część wolnego - ujawnia "Rzeczpospolita".
Share
Po chorobowym krótszy urlop
Źródło: Thinkstock
dpqaswn

Tak zakładają propozycje Komisji Europejskiej, które trafiły zarówno do pracodawców, jak i do związków zawodowych wszystkich członków Unii. Są to na razie sondażowe zapytania, ale ostateczne propozycje zmian mają być gotowe jeszcze przed wakacjami.

Zgodnie z oczekiwaniami, takie rozwiązanie podoba się pracodawcom. Zwłaszcza wobec osób, które długo przebywają na L-4 po kilka miesięcy. Według wstępnych propozycji za każdy miesiąc zwolnienia lekarskiego urlop wypoczynkowy pracownika zostałby pomniejszony o dwa dni.

Przedsiębiorcy tłumaczą to dużymi kłopotami, związanymi z zastępowaniem dłużej chorujących osób. Często muszą zatrudniać dodatkowych pracowników, poświęcając czas i pieniądze na ich szkolenie i specjalistyczne badania lekarskie.

Po przeciwnej stronie barykady są związkowcy, którzy sprzeciwiają się jakimkolwiek zmianom i zapowiadają opór wszelkimi sposobami.

dpqaswn

Podziel się opinią

Share
dpqaswn
dpqaswn