Trwa ładowanie...
d2zc5a6
carrefour

Po jabłka na stację

Po ziemniaki i mięso na stację benzynową? Orlen otwiera kolejne sklepy przy stacjach. Tym razem we współpracy z Delikatesami Centrum.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po jabłka na stację
(PKN Orlen)
d2zc5a6

Niedawno PKN Orlen rozpoczął pilotażowy projekt łączenia stacji benzynowych ze sklepami sieci Tesco Express. Zaplanowano otwarcie dziesięciu testowych punktów w różnych miastach Polski. Jednak Tesco nie jest jedyna siecią, z którą Orlen bada nowe możliwości rozwoju. Od kilku dni przy jednej ze stacji Orlen działa też sklep sieci Delikatesy Centrum, należącej do Grupy Eurocash.

Potentat paliwowy poinformował, że obie spółki rozpoczynają test nowej koncepcji sklepu detalicznego. Na wybranych stacjach mają być otwierane punkty, oferujące pełen asortyment artykułów spożywczych, w tym szeroką gamę produktów świeżych.

- Tworząc koncepcję małego supermarketu, który będzie przyciągał klientów na stacje paliw, czerpaliśmy z naszych dotychczasowych doświadczeń w tworzeniu i zarządzaniu Delikatesami Centrum, jako silną marką detaliczną, oraz bogatych doświadczeń ekipy PKN Orlen. Wspólnie podejmujemy ryzyko tego innowacyjnego konceptu i przez najbliższy rok będziemy dążyć do jego dopracowania, zwiększenia efektywności oraz znalezienia modelu, który - mamy nadzieję - będzie mógł być z powodzeniem wdrażany na kolejnych wybranych stacjach Orlen - powiedział Pedro Martinho, członek zarządu Eurocash.

d2zc5a6

Sieć stacji benzynowych Orlen nie jest jedyną, na której można zrobić szybkie zakupy. Od paru lat trwa współpraca sieci Lukoil i Carrefour. W sierpniu 2014 r. sklepy Carrefour Express działały już przy 26 punktach rosyjskiego koncernu. Docelowo miały być otwarte przy każdej z polskich stacji Lukoilu, ale na przeszkodzie mogą stanąć domniemane plany wyjścia firmy z Polski, który sprzedał już swoje sieci stacji paliw w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Placówki Carrefoura wyróżniają się nie tylko dużym asortymentem, ale także strefą Drive, ułatwiającą zakupy cięższych produktów w opakowaniach zbiorczych (np. zgrzewek wody mineralnej). Na razie nie ma informacji o tym, czy i jakie zyski przynosi obu firmom ta współpraca.

d2zc5a6

Podziel się opinią

Share
d2zc5a6
d2zc5a6