Trwa ładowanie...
kariera
08-07-2013 14:29

Po tych studiach będziesz milionerem

Proces rekrutacji będzie się odbywał w całym kraju

Po tych studiach będziesz milioneremŹródło: Thinkstock
d2ipbox
d2ipbox

W październiku tego roku ruszają w Instytucie Matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim Indywidualne Studia Matematyczno-Informatyczne. Proces rekrutacji będzie się odbywał w całym kraju. Niestety liczba miejsc jest ograniczona – na studia zostanie przyjęta tylko 15 szczęśliwców.

Szansę otrzymają tylko laureaci olimpiad z przedmiotów ścisłych.

Nie szukamy kandydatów na zwykłych programistów, tylko ludzi, którzy w przyszłości będą prezesami, szefami firm, profesorami na prestiżowych uczelniach, innowatorami. Elitą – stwierdził na łamach wrocławskiej "Gazety Wyborczej" prof. Leszek Pacholski, szef instytutu.

d2ipbox

Prof. Pacholski dodał również, że jest w stanie obiecać swoim przyszłym studentom pewną istotną rzecz: Za, powiedzmy, dziesięć lat będą milionerami. I ludźmi wpływowymi, znanymi na świecie.

Wybrana grupa musi być niewielka, bo jak podkreśla profesor w gronie większym niż 20 osób kadrze naukowej niezwykle trudno skutecznie nauczać. 15 osobom będzie łatwiej poświęcić pełną uwagę i czas.

Profesor podkreśla, że studentom w dalszej karierze mają pomóc nie tylko studia, ale również skupiona wokół instytutu grupa absolwentów, posiadająca odpowiednie doświadczenie.

MA,WP.PL

d2ipbox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ipbox