Trwa ładowanie...

Pociągi na Pol'And'Rock. WOŚP skierowała skargę do prezesa Przewozów Regionalnych

Skargę przygotowała i wysłała w imieniu Fundacji Kancelaria Prawna Dubois i Wspólnicy - poinformował Jurek Owsiak na Facebooku.

Pociągi na Pol'And'Rock. WOŚP skierowała skargę do prezesa Przewozów RegionalnychŹródło: Wikimedia Commons CC BY
d65i834
d65i834

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy interwweniuje w kewstii pociągów na Pol'And'Rock. Wysłała skraję do Krzysztofa Zgorzelskiego, prezesa zarządu Przewozów Regionalnych dotyczącą odmowy zadysponowania dodatkowych pociągów dla uczestników festiwalu.

"W pierwszej kolejności wyraziliśmy ogromne zdumienie odmowną decyzją Spółki, w szczególności przy uwzględnieniu rozbieżności między uzasadnieniem, jakie zostało przedstawione pisemnie Fundacji, a informacjami publikowanymi w okresie wcześniejszym na temat strategii rozwojowej Spółki" - napisał na Twitterze Jurek Owsiak.

Przypomnijmy, że Przewozy Regionalne tłumaczyły brakiem funduszy i wystraczającej liczby taboru. Reprezentująca WOŚP kacelaria wykazała, że spółka sama chwaliła się publicznie, że pierwszy raz od wielu lat miała dodatni wynik finansowy, pozyskała 384 tys. nowych pasażerów i uzyskała 26 proc. udziału w rynku. Mało tego, zmodernizowała lub pozyskała około 50 pojazdów.

Ponad to kacelaria powołuje się na przeisy zgodnie z którymi, "zakazane jest stosowanie bezprawnych praktyk naruszających zbiorowe interesy pasażerów w transporcie kolejowym, w tym w zakresie wykonywania umowy przewozu z uwzględnieniem obowiązku zapewnienia podróżnym odpowiednich warunków bezpieczeństwa i higieny oraz użycia środków transportowych odpowiednich do danego przewozu”.

Za naruszenie wskazanego obowiązku grozi sankcja administracyjna w postaci kary pieniężnej, nakładanej przez Prezesa Transportu Kolejowego w wysokości do 2 prooc. rocznego przychodu osiągniętego w poprzednim roku kalendarzowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d65i834
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d65i834