Trwa ładowanie...

Poczta zmienia zasady w epidemii. Ważne wieści dla emerytów i rencistów

Poczta Polska wstrzymała dostarczanie przesyłek dla osób, przebywających na kwarantannie. Te zostaną przetrzymane w placówce do czasu aż ich doręczenie będzie ponownie możliwe. Co w takim razie z emeryturami i rentami?

Share
Poczta Polska zmienia zasady dostarczania niektórych przesyłek
Poczta Polska zmienia zasady dostarczania niektórych przesyłekŹródło: Materiały prasowe, Fot: Poczta Polska
d4v6h9t

W poniedziałkowym komunikacie Poczta Polska poinformowała o dużych zmianach w dostarczaniu niektórych przesyłek.

- Na podstawie uzgodnień z przedstawicielami sądownictwa, przechowujemy bezpłatnie przesyłki nadawane na zasadach specjalnych pod adresy objęte kwarantanną, aby nie płynął im bieg awizacji - mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

d4v6h9t

Takie przesyłki zostaną doręczone adresatom po upływie określonego przez służby sanitarne okresu obowiązkowej kwarantanny lub izolacji.

Zakaz jedzenia i palenia na ulicy. Policja stawia sprawę jasno

Osoby przebywające na kwarantannie nie otrzymają więc korespondencji z sądu, prokuratury czy od komornika. Wszelkie rejestrowane przesyłki trafią do adresatów dopiero, gdy ci skończą odbywać kwarantannę. Tyczy się to wszystkich rodzajów listów, które wymagają na przykład pokwitowania.

Zmiany nie dotkną emerytów i rencistów. Nawet jeśli są objęci kwarantanną, to otrzymają świadczenia w terminie. Pieniądze trafią do nich w tzw. bezpiecznych kopertach, które są doręczane pod wskazany adres przy zastosowaniu zasad bezpieczeństwa.

"Pieniądze są wcześniej przeliczane komisyjnie w placówkach pocztowych. Odbierając od listonosza świadczenie należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości (co najmniej 1,5 metra). Ta specjalna procedura dotyczy wszystkich przekazów pieniężnych, aby umożliwić przesyłanie osobom potrzebującym zasiłków i innych świadczeń" - czytamy w komunikacie.

d4v6h9t

Poczta Polska przypomina jednocześnie, że paczki można już od maja odbierać podając kurierowi kod PIN, a nie podpisując pokwitowanie odbioru.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4v6h9t

Podziel się opinią

Share
d4v6h9t
d4v6h9t