Trwa ładowanie...
dtyx366

Podróże na 1 listopada. Apel PKP

PKP apeluje o wcześniejsze planowanie podróży przed świętem 1 listopada. Składy zwykle w tym czasie są bardzo obłożone, a w czasie pandemii może być zarezerwowana jedynie połowa miejsc siedzących. Na święta warto wyjechać kilka dni wcześniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Święto Wszystkich Świętych. Apel PKP do podróżnych
Święto Wszystkich Świętych. Apel PKP do podróżnych (NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto)
dtyx366

PKP Intercity apeluje do podróżnych, by zaplanowali wcześniej przejazdy koleją w związku ze świętem 1 listopada. Obecnie w pociągach może być zajęta maksymalnie połowa miejsc siedzących.

Czytaj też: Brak maseczki równa się brak obsługi. Sejm zdecydował

Spółka zachęca, by rozważyć odbycie podróży w dniach poprzedzających lub następujących po dniu Wszystkich Świętych.

dtyx366

PKP Intercity ściśle kontroluje poziom zajętości miejsc nie tylko w poszczególnych relacjach, ale także na każdym odcinku podróży. Dlatego cały czas obowiązkowa jest rezerwacja miejsc we wszystkich kategoriach pociągów.

Jednocześnie pasażerowie mają możliwość zajmowania dowolnych miejsc w obrębie posiadanej klasy wagonu, bez względu na wskazane miejsce na zakupionym bilecie.

Obejrzyj: Emielewicz o rezygnacji z zakazu handlu. "Tylko na czas pandemii"

PKP Intercity przypomina, że cały czas funkcjonuje w reżimie sanitarnym. Przewoźnik zapewnia, że każdy skład jest dezynfekowany i czyszczony po zakończeniu przejazdu.

dtyx366

Na pokładach pociągów obowiązuje zakrywanie ust i nosa podczas trwania całej podróży, a kontakt konduktorów z podróżnymi podczas kontroli biletów odbywa się z zachowaniem bezpiecznego dystansu.

Czytaj także: Lekarze chcą odejść po pandemii

Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy także pasażerów przebywających m.in na dworcach i peronach oraz w przejściach podziemnych.

Na około 60 największych dworcach w całym kraju funkcjonują specjalne pomieszczenia izolacyjne przeznaczone dla osób, które źle się poczuły i zaobserwowano u nich objawy wskazujące na zarażenie COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtyx366

Podziel się opinią

Share
dtyx366
dtyx366