Trwa ładowanie...

Polacy chętniej wypoczywają w kraju

Polacy w te wakacje chętniej spędzają urlopy w kraju. Sprzyja temu dobra pogoda. Wiceprezes Polskiej Izby Turystyki Józef Ratajski powiedział, że dodatkowym powodem jest odstraszająca cena zagranicznych wycieczek spowodowana wysokim kursem euro.

Polacy chętniej wypoczywają w kraju
d38xyw9
d38xyw9

*Polacy w te wakacje chętniej spędzają urlopy w kraju. Sprzyja temu dobra pogoda. Wiceprezes Polskiej Izby Turystyki Józef Ratajski powiedział, że dodatkowym powodem jest odstraszająca cena zagranicznych wycieczek spowodowana wysokim kursem euro. *

Polacy rezygnują nawet z samodzielnych wyjazdów za granicę. Niekorzystny kurs oznacza dla nich więcej wydanych złotówek na tak podstawowe produkty jak żywność czy benzyna.

Józef Ratajski dodaje, że Polacy coraz rzadziej odwiedzają najpopularniejsze polskie kurorty. Polska należy do stosunkowo drogich krajów pod względem turystycznym, dlatego polscy turyści coraz chętniej zaglądają do rzadziej uczęszczanych miejsc. Józef Ratajski zwraca uwagę na wzrost zainteresowania turystów regionem świętokrzyskim.

Jednak nadal najwięcej turystów wybiera się nad morze. W Świnoujściu znalezienie noclegu jest bardzo trudne, a na plażach od rana są tłumy. Podobna sytuacja jest w pozostałych nadmorskich kurortach. Dużą popularnością cieszą się też miejscowości turystyczne na Mazurach.

d38xyw9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38xyw9