Trwa ładowanie...
holderName

Polacy jeszcze nigdy tak chętnie nie wyjeżdżali

Za nami najlepszy w historii sezon turystyczny. Na zagraniczne wycieczki wyjechało ponad 1,7 mln Polaków - informuje "Dziennik Polski".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy jeszcze nigdy tak chętnie nie wyjeżdżali
(Flickr, Fot: mwr)
holderName

- To absolutny rekord pod każdym względem - i liczby wyjeżdżających turystów i zysków organizatorów wycieczek - przyznaje Marek Kamieński z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych.

Tym samym nie potwierdziły się najczarniejsze ubiegłoroczne scenariusze, mówiące, że po głośnych bankructwach biur podróży Polacy stracili do nich zaufanie i całą branżę czekają chude lata.

Według raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, w sezonie 2012/2013 (liczonym od października do października) liczba klientów w biurach wzrosła o 9,1 procent. Powodów jest przynajmniej kilka.

holderName

- Przede wszystkim jednak cena. Zestawienia pokazują, że wycieczka do 10 najpopularniejszych kurortów turystycznych w 9 przypadkach bardziej opłaca się z biurem turystycznym niż na własną rękę - mówi Marek Kamieński.

Hitem tegorocznego sezonu okazała się Grecja, która skorzystała na niepokojach w Egipcie i przyciągnęła o 40 proc. Polaków więcej niż w ubiegłym sezonie. W dalszej kolejności podróżowaliśmy do Turcji, Egiptu, Hiszpanii i Włoch.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName