Trwa ładowanie...

Polacy są coraz bardziej szczęśliwi

Zdecydowana większość Polaków jest zadowolona
ze swojego życia; najczęściej zadowoleni są ci, którzy dobrze
oceniają swoją sytuację materialną - wynika z sondażu TNS OBOP.

Polacy są coraz bardziej szczęśliwi
d15b7yx
d15b7yx

Według sondażu zadowolonych jest 83% ankietowanych Polaków, niezadowolonych - 13%, a reszta nie ma na ten temat zdania. TNS OBOP zwraca uwagę, że pięć lat temu zadowolenie z życia deklarowało ponad trzy czwarte respondentów (78%), a w 1992 roku - ponad dwie trzecie (69%).

Wśród optymistów przeważają ci, którzy wyrażają oceny umiarkowanie pozytywne - 67% jest raczej zadowolonych, natomiast bardzo zadowolonych - 16%.

W zestawieniu wyników najnowszego badania i sondażu z 2003 roku okazuje się, że odsetek respondentów bardzo zadowolonych ze swojego życia utrzymał się na podobnym poziomie (spadek o 1 pkt proc.), a w porównaniu z wynikami sprzed 16 lat udział takich osób zwiększył się ponad dwukrotnie. Odsetek badanych, którzy w ocenie swojego życia są umiarkowanymi optymistami jest większy (o kilka punktów proc.) niż w poprzednich badaniach.

Zadowoleni z życia są ci respondenci, którzy pozytywnie oceniają swoją sytuację materialną, mieszkańcy większych miast oraz osoby z wyższym wykształceniem. Najwięcej wśród nich jest kierowników i specjalistów, prywatnych przedsiębiorców, pracowników administracji i usług, a także osób w wieku 20-30 lat.

Najmniej zadowoleni są ci, którzy źle oceniają swoją sytuację, bezrobotni, mieszkańcy miast do 20 tys. mieszkańców oraz najstarsi ankietowani.

d15b7yx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15b7yx