Trwa ładowanie...

Polki są przedsiębiorcze

Ponad 80% Polek uważa, że jest możliwe pogodzenie kariery zawodowej z życiem rodzinnym. Tak wynika z badań realizowanych w ramach projektu "Sukcesy kobiet", prowadzonych dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Share
Polki są przedsiębiorczeŹródło: WP.PL
d2ip1uf

Zdaniem Ewy Lisowskiej ze Szkoły Głównej Handlowej, polskie kobiety są niezwykle przedsiębiorcze. Wiele z nich, w trudnej sytuacji na rynku pracy zdecydowało się na założenie własnej firmy. Część kobiet podejmuje działalność na własny rachunek z wyboru, część z konieczności. Z analiz, które prowadziła doktor Lisowska wynika, że o ile na początku transformacji częściej był to wybór, to dzisiaj częściej jest to konieczność.

_ Kobiety są mniej chętnie zatrudniane przez pracodawców niż mężczyżni a chcą pracować, zakładają więc własne firmy _ - mówi Ewa Lisowska.

Założenie własnej firmy nie jest jednak rzeczą prostą. Kredyty są drogie, a skorzystanie z unijnych środków jest skomplikowane. Kobiety skarżą się, że nie ma dobrej pomocy ze strony róznych instytucji państwowych, zwłaszcza na początku działalności, kiedy mają mnóstwo wątpliwości i pytań.

Mimo obiektywnych trudności kobiety podejmują ryzyko, a ich fimy, jak wynika z badań, rzadziej upadają, niż te prowadzone przez mężczyzn.

d2ip1uf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ip1uf
d2ip1uf