Trwa ładowanie...
d2zymxe

Polska wyprzedziła Węgry

Zaskakujący efekt polskiej emigracji zarobkowej. Polskie PKB na głowę wynosi 67 procent średniej unijnej. Te notowania Eurostatu przytacza "Dziennik Gazeta Prawna".

Share
d2zymxe

Z tych danych wynika, że polskie PKB wynosi 65 procent unijnego, jednak nie uwzględniają one wyników spisu powszechnego z ubiegłego roku. Po ich uwzględnieniu okazuje się, że PKB per capita w naszym kraju wynosi 67 procent, bo w porównaniu z danymi Eurostatu, Polaków jest o milion mniej.

Eurostat nie mógł uwzględnić najnowszych danych GUS, bo ten dostarczy je dopiero w pierwszym kwartale 2014 roku. Dzięki skorygowanym statystykom, Polacy w europejskim rankingu wyprzedzili Węgrów i zrównali się z Estonią.

Polska awansowała między innymi dzięki silnemu na tle innych krajów wzrostowi gospodarczemu. W ubiegłym roku nasz PKB zwiększył się o 4,3 procent. Średni wzrost w Unii był trzy razy mniejszy - osiągnął poziom 1,5 procent. Mimo wszystko, na tle całej Wspólnoty nadal uchodzimy za kraj biedny. Nawet po korekcie uboższe od nas pozostaje zaledwie pięć krajów: Węgry, Litwa, Łotwa, Rumunia i Bułgaria.

d2zymxe

Podziel się opinią

Share
d2zymxe
d2zymxe