Trwa ładowanie...
aukcja

Ponad milion euro za konie na aukcji w Janowie Podlaskim

Ponad milion euro przyniosła niedzielna aukcja polskich koni arabskich "Pride of Poland" w Janowie Podlaskim (Lubelskie). Najdroższy koń sprzedany został do Kataru za 240 tys. euro.

Share
Ponad milion euro za konie na aukcji w Janowie Podlaskim
Źródło: AFP
d27919a

Cenę 240 tys. euro wylicytował nabywca z Kataru za siwą klacz imieniem Pilar wyhodowaną w Janowie Podlaskim. Za 90 tys. euro sprzedano kasztankę Erminę, prywatnego hodowcy; informacji o nabywcy tego konia nie podano. Z kolei za 82 tys. euro kupiec z Belgii nabył siwą klacz Wilga, wyhodowaną w Michałowie.

Ogółem sprzedano 26 koni za łączną kwotę 1 mln 21 tys. euro. Najwięcej koni kupili tym razem nabywcy z Europy. 9 koni nie osiągnęło cen oczekiwanych przez hodowców i nie zostały sprzedane.

d27919a

Tegoroczna aukcja w Janowie Podlaskim przyniosła mniejsze wpływy, niż w latach ubiegłych. Zdaniem rzeczniczki aukcji Katarzyny Pruchniewicz, wyniki nie są jednak złe. "Nie zawsze sprzedaje się konia za milion euro. Jednak średnia cena, około 40 tys. euro za konia, jaką osiągnęliśmy, to nie jest zła cena" - powiedziała Pruchniewicz

Dwa lata temu w Janowie Podlaskim padł cenowy rekord. Nabywca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wylicytował 1 mln 125 tys. euro za klacz Kwesturę, wyhodowaną w Michałowie. Za 45 koni nabywcy zapłacili wtedy ponad 3 mln euro. W ubiegłym roku najdroższy koń - klacz imieniem Pinta z Janowa Podlaskiego - sprzedana została za pół miliona euro, a w sumie nabywcy wylicytowali 32 konie za prawie 2,5 mln euro.

Przed aukcją w Janowie Podlaskim przyznane zostały nagrody tegorocznego Narodowego Pokazu Koni Arabskich. Tytuł najlepszego konia pokazu zdobyła 6-letnia, gniada klacz Pinga wyhodowana w Janowie Podlaskim.

d27919a

Podziel się opinią

Share
d27919a
d27919a