Trwa ładowanie...
d3crqa5

Pracownicy do bicia

Otrzymują mniejsze płace, przebywają w katastrofalnych warunkach. Rzecznik Praw Obywatelskich: prawa pracowników z zagranicy są poszechnie naruszane
Share
d3crqa5

Zagraniczne firmy wykonujące usługi w Polsce źle traktują swoich zatrudnionych, pisze "Rzeczpospolita".

Gazeta informuje, że rzecznik praw obywatelskich zwrócił się do ministra pracy i polityki społecznej o zmianę przepisów dotyczących wykonywania w Polce przez zagraniczne firmy tzw. usługi eksportowej przy pomocy pracowników z zagranicy delegowanych do pracy w naszym kraju. Obecne przepisy są bowiem niejasne, co stwarza pole do wielu nadużyć. Okazuje się, że do biura RPO docierają alarmujące informacje o tym, że powszechnie są naruszane prawa pracowników z zagranicy.

Zdaniem rzecznika przykładem może być sprawa Koreańczyków pracujących na terenie Stoczni Gdańskiej lub obywateli z Chin zatrudnionych na budowie apartamentowców w Stegnie. Wynagrodzenia pracowników były tam przekazywane na jedno zagraniczne konto, co uniemożliwiało kontrolę zarobków, a więc także to, czy w ten sposób nie są łamane ich podstawowe prawa pracownicze określone w polskich przepisach.

Polskie przepisy muszą w najbliższym czasie ulec zmianie, by poprawić kontrolę nad zagranicznymi przedsiębiorcami.

d3crqa5

Podziel się opinią

Share
d3crqa5
d3crqa5