Trwa ładowanie...
d4n3dz7

Pracownicy tymczasowi mają powody do zadowolenia. Ogromny wzrost płac

Ponad 11 proc. więcej zarabiają pracownicy tymczasowi. Ich miesięczne średnie wynagrodzenie w pierwszych trzech miesiącach 2017 r. wyniosło 2434 zł brutto. To oznacza, że rośnie szybciej niż minimalna krajowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pensje pracowników tymczasowych rosną szybciej niż płaca minimalna
Pensje pracowników tymczasowych rosną szybciej niż płaca minimalna (Fotolia, Fot: Photographee.eu)
d4n3dz7

Poziom wynagrodzeń pracowników tymczasowych co roku bada Polskie Forum HR, które jest członkiem Konfederacji Lewiatan. W ramach badania przeanalizowano wynagrodzenia, w pierwszym kwartale 2017 r., 65 tys. pracowników zatrudnionych w agencjach: Adecco, Aterima, Dekra, Gi Group, Kelly Services, Konvert, ManpowerGroup, Orienta, Otto Work Force, Randstad, Trenkwalder oraz Uniapol.

Jak czytamy, średnie wynagrodzenie pracowników tymczasowych wyniosło w tym czasie 14,49 zł brutto za godzinę, co daje miesięczne wynagrodzenie na poziomie 2434 zł brutto. To o 11,2 proc. więcej niż w 2016 roku. Wówczas średnia stawka wynosiła 13,03 zł brutto za godzinę.

Zobacz także: Na co stać Kowalskiego? Tak zmieniła się siła nabywcza Polaków

Co ciekawe, płace pracowników tymczasowych rosną szybciej niż poziom minimalnego wynagrodzenia, które w 2017 wzrosło o 8,1 proc.
- To kolejny efekt rynku pracownika i walki o kandydatów - podkreślają przedstawiciele Polskiego Forum HR.

d4n3dz7

Wśród przeanalizowanych wynagrodzeń najliczniejszą grupę stanowiły płace osób zatrudnionych do wykonywania prac prostych (39 proc.). Tu średnie godzinowe wynagrodzenie wyniosło 13,52 zł brutto, czyli o 9,3 proc. więcej niż w poprzednim roku, oraz operatorów i monterów maszyn i urządzeń (26 proc.), gdzie średnie godzinowe wynagrodzenie wzrosło o 9,6 proc. - wyniosło 13,95 zł brutto.

    Polskie Forum HR
(Polskie Forum HR, Fot: mat. prasowe)
d4n3dz7

Podziel się opinią

Share
d4n3dz7
d4n3dz7