Trwa ładowanie...

Pracownicy tymczasowi mają powody do zadowolenia. Ogromny wzrost płac

Ponad 11 proc. więcej zarabiają pracownicy tymczasowi. Ich miesięczne średnie wynagrodzenie w pierwszych trzech miesiącach 2017 r. wyniosło 2434 zł brutto. To oznacza, że rośnie szybciej niż minimalna krajowa.

Pracownicy tymczasowi mają powody do zadowolenia. Ogromny wzrost płacŹródło: Fotolia, fot: Photographee.eu
d2hx3tb
d2hx3tb

Poziom wynagrodzeń pracowników tymczasowych co roku bada Polskie Forum HR, które jest członkiem Konfederacji Lewiatan. W ramach badania przeanalizowano wynagrodzenia, w pierwszym kwartale 2017 r., 65 tys. pracowników zatrudnionych w agencjach: Adecco, Aterima, Dekra, Gi Group, Kelly Services, Konvert, ManpowerGroup, Orienta, Otto Work Force, Randstad, Trenkwalder oraz Uniapol.

Jak czytamy, średnie wynagrodzenie pracowników tymczasowych wyniosło w tym czasie 14,49 zł brutto za godzinę, co daje miesięczne wynagrodzenie na poziomie 2434 zł brutto. To o 11,2 proc. więcej niż w 2016 roku. Wówczas średnia stawka wynosiła 13,03 zł brutto za godzinę.

Zobacz także: Na co stać Kowalskiego? Tak zmieniła się siła nabywcza Polaków

Co ciekawe, płace pracowników tymczasowych rosną szybciej niż poziom minimalnego wynagrodzenia, które w 2017 wzrosło o 8,1 proc.
- To kolejny efekt rynku pracownika i walki o kandydatów - podkreślają przedstawiciele Polskiego Forum HR.

d2hx3tb

Wśród przeanalizowanych wynagrodzeń najliczniejszą grupę stanowiły płace osób zatrudnionych do wykonywania prac prostych (39 proc.). Tu średnie godzinowe wynagrodzenie wyniosło 13,52 zł brutto, czyli o 9,3 proc. więcej niż w poprzednim roku, oraz operatorów i monterów maszyn i urządzeń (26 proc.), gdzie średnie godzinowe wynagrodzenie wzrosło o 9,6 proc. - wyniosło 13,95 zł brutto.

Polskie Forum HR
Źródło: Polskie Forum HR, fot: mat. prasowe
d2hx3tb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hx3tb