Trwa ładowanie...
d359u4m
wojsko
18-05-2009 13:11

Pracownicy wojska demonstrują pod MON ws. podwyżek

Około 200 pracowników cywilnych wojska
demonstruje w poniedziałek pod Ministerstwem Obrony Narodowej,
domagając się podwyżek

d359u4m
d359u4m

Około 200 pracowników cywilnych wojska demonstruje w poniedziałek pod Ministerstwem Obrony Narodowej, domagając się podwyżek.

Przy ogrodzeniu ministerstwa demonstrujący rozpostarli transparent z napisem "Ministerstwo Obietnic Niezrealizowanych".

Jak powiedział przewodniczący NSZZ Pracowników Wojska Zenon Jagiełło, chodzi o 212 zł brutto podwyżki uzgodnione wcześniej pomiędzy związkami a resortem. Według Jagiełły minister postanowił, że cywilni pracownicy otrzymają po 80 zł brutto (50 zł netto) więcej, a pozostałą kwotę zapisaną w ustawie budżetowej pozostawią na razie do dyspozycji MON.

W poniedziałek związkowcy zamierzają zostawić petycję w MON, a we wtorek przekazać ją premierowi.

Szef MON Bogdan Klich zapowiadał w zeszłym tygodniu, że decyzja o tym, czy znajdą się dodatkowe środki na podwyżki dla pracowników cywilnych wojska zostanie podjęta między 25 a 31 maja, po zakończeniu renegocjacji umów z przemysłem obronnym. Minister spotkał się w ubiegłym tygodniu ze związkowcami, a w najbliższych dniach mają być prowadzone kolejne rozmowy.

Na początku maja związkowcy wystosowali w tej sprawie list do premiera Donalda Tuska, w którym pisali, że jako personel cywilny są "budżetową grupą zawodową najgorzej opłacaną".

Według szacunków związkowców, w Polsce jest ok. 70 tys. pracowników wojska, z których ok. 50 tys. to pracownicy sfery budżetowej.

d359u4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d359u4m