Trwa ładowanie...

Premier: uchroń mnie Boże przed mediacją prezydenta

- Uchroń mnie Panie Boże przed mediacją prezydenta Kaczyńskiego między rządem a opozycją ws. euro - powiedział premier Donald Tusk w Radiu ZET. Strefa euro wg. braci Kaczyńskich, to otchłań - dodał Tusk.

Premier: uchroń mnie Boże przed mediacją prezydentaŹródło: AFP, fot: DOMINIQUE FAGET
dldvok0
dldvok0

Jak ocenił premier Donald Tusk, referendum nie rozwiąże sprawy wejścia Polski do strefy euro. Dodał, że Polacy - decydując o przystąpieniu do Unii Europejskiej - już zadecydowali o wejściu do strefy euro.

Przeprowadzenia referendum w sprawie wejścia Polski do strefy euro domaga się PiS. - Szkoda takich jałowych wysiłków PiS, ciągłych prób, z których niewiele wynika - powiedział Tusk.

Według premiera, pytanie w referendum o datę wejścia Polski do strefy euro to "polityczna propaganda".

Premier dodał też, że może powinien spędzać z prezydentem Kaczyńskim więcej czasu, żeby przekonać głowę państwa do szybszego przyjęcia euro. - Mam czasami wrażenie, że prezydent ws. euro przybiera nastrój i skłania się ku opinii swojego rozmówcy. Może najlepiej jakbym poświęcił więcej czasu prezydentowi i wtedy jego opinia byłaby bliższa tej rządowej. Nie wykluczam, że takie poświęcenie będzie mnie czekało - dodał.

dldvok0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dldvok0