Trwa ładowanie...
d5bek4j

Presja podażowa akcji w przyjętym wariancie dot. OFE niższa niż w pierwotnych wariantach - MSP

...

d5bek4j
d5bek4j

Dochodzi wypowiedź prezesa GPW, Adama Maciejewskiego. #

04.09. Krynica (PAP) - Wiceminister skarbu, Paweł Tamborski, ocenia, że presja podażowa akcji w przyjętym wariancie dotyczącym OFE będzie niższa niż w pierwotnie proponowanych rozwiązaniach. Z kolei zdaniem prezes giełdy, Adama Maciejewskiego, istotne będzie to, jakie zmiany wprowadzą OFE w swojej polityce inwestycyjnej.

"Z pewnością presja podażowa akcji w przyjętym rozwiązaniu będzie niższa niż w pierwotnych założeniach. Do tej pory rynek kapitałowy funkcjonował na pewnego rodzaju kroplówce i było jasne, że to wspomaganie wcześniej czy później zniknie. Rynek nie lubi niepewności, a dzisiaj ta niepewność znika" - powiedział dziennikarzom Tamborski.

Z kolei Adam Maciejewski, prezes GPW, poinformował że istotne jest przede wszystkim to, jakie zmiany w swojej polityce inwestycyjnej wprowadzą OFE.

"Kierunki, które zostały przedstawione są zgodne z kierunkami, które prezentowaliśmy, ale poczekajmy na szczegóły, na kompletną propozycję. Ważne jest przede wszystkim to, jakie będą zmiany w polityce inwestycyjnej OFE" - dodał.

Zauważył, że istotny jest fakt, że OFE będą mogły inwestować w obligacje korporacyjne i samorządowe.

Rząd proponuje przeniesienie części obligacyjnej OFE do ZUS oraz dobrowolność między częścią akcyjną OFE a ZUS, ze składką 2,92 proc. i domyślnością po stronie ZUS. OFE nie będą mogły też inwestować w obligacje skarbowe ani gwarantowane przez Skarb Państwa. (PAP)

pr/ pel/ jow/ ana/

d5bek4j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5bek4j