Trwa ładowanie...

Producenci ubrań i butów odtajali

Po długiej zimie branża odzieżowo-obuwnicza wykonała tygrysi skok. Drugie półrocze też zapowiada się nieźle - informuje "Puls Biznesu".

Producenci ubrań i butów odtajaliŹródło: Jupiterimages
d4b203h
d4b203h

O 14,8 proc. wzrosła, w cenach stałych, sprzedaż odzieży i obuwia od maja 2012 r. do maja 2013 r. - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Wzrost w cenach bieżących (z uwzględnieniem inflacji) też był imponujący - wyniósł 9,9 proc. Sprzedaż w pierwszych pięciu miesiącach roku, w cenach stałych, skoczyła o 9,3 proc. r/r.

Zdaniem Dariusza Winka, głównego ekonomisty BGŻ, branża zawdzięcza wysoką dynamikę spóźnionej wiośnie. - Dopiero koniec kwietnia i początek maja przyniosły lepszą pogodę - większość konsumentów dopiero wówczas wybrała się na zakupy. W maju obniżyła się też stopa bezrobocia, co mogło przełożyć się na popyt - mówi Dariusz Winek.

- Jeśli przyjdzie ożywienie gospodarcze, druga połowa roku będzie bardzo korzystna dla branży odzieżowo-obuwniczej. Z raportów spółek wynika, że sytuacja na rynku nie jest zła i wiele z nich może mieć dobry rok - uważa Adam Kaptur, analityk DM Millennium.

d4b203h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b203h