Trwa ładowanie...

Protest bez podstaw

Budowa galerii handlowej Korona Kielce może być kontynuowana, a wniesione sprzeciwy nie mają uzasadnienia - taka jest ostateczna decyzja wojewody świętokrzyskiego.

Share
Protest bez podstaw
Źródło: Jupiterimages
d39x7o3

14 lipca tego roku prezydent Kielc zatwierdził projekt budowlany i udzielił inwestorowi, Church Land Development pozwolenia na budowę galerii handlowej Korona Kielce. 22 i 23 lipca do Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach wpłynęły dwa odwołania do tej decyzji: mieszkańców i Stowarzyszenia Forum Obywatelskie. O ile 26 sierpnia mieszkańcy wycofali swoje pismo, o tyle stowarzyszenie domagało się uchylenia decyzji o udzieleniu pozwolenia na budowę "z urzędu i w trybie nadzoru". Jako argument stowarzyszenie podawało, że jest organizacją ekologiczną i jako taka ma prawo do tej formy interwencji. Wojewoda nie podzielił jednak tej opinii.

Tym samym postępowanie odwoławcze zostało umorzone i budowa centrum kulturalno-rozrywkowo-handlowego może przebiegać bez żadnych problemów. - Cieszymy się bardzo, że zapadła taka decyzja. W tej chwili nie mamy żadnych opóźnień i jeśli zima nie przeszkodzi nam w pracach budowlanych, zamierzamy jeszcze w tym roku wyjść z poziomu zero - komentuje decyzję wojewody Michał Tur, manager ds. marketingu Church Land Development.

Otwarcie galerii handlowej Korona Kielce planowane jest na pierwszy kwartał 2012 r. Tymczasem 23 września na terenie budowy odbędzie się uroczystość wkopania kamienia węgielnego.

Autor: IP

d39x7o3

Podziel się opinią

Share
d39x7o3
d39x7o3