Trwa ładowanie...

Kierowcy znaleźli objazd. Nowy kraj ma problem z polskim protestem

W wyniku protestów polskich i słowackich przewoźników prawie 1 tys. ciężarówek utknęło w 20-km kolejce na węgiersko-ukraińskim przejściu granicznym w Zahony. Niektóre z nich czekają na przekroczenie granicy od wielu dni - poinformowała telewizja RTL.

W wyniku protestów przewoźników prawie 1 tys. ciężarówek utknęło w 20-km kolejce na węgiersko-ukraińskim przejściu granicznym w ZahonyW wyniku protestów przewoźników prawie 1 tys. ciężarówek utknęło w 20-km kolejce na węgiersko-ukraińskim przejściu granicznym w ZahonyŹródło: PAP, fot: Wojtek Jargi�o
d1dfofi
d1dfofi

W sobotnim komunikacie węgierska policja poinformowała, że przekierowuje ruch ciężarówek w celu zmniejszenia zatorów na przejściu Zahony. Chociaż jej działania przyspieszają proces wyjazdu, płynność odbioru i wjazdu po stronie ukraińskiej nie jest do tego współmierna - poinformowała policja cytowana przez agencję MTI.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Prof. Marek Belka: inflacja przyspieszy, ale nie radykalnie

W ostatnich dniach ruch tranzytowy na przejściu granicznym w Zahony gwałtownie wzrósł - piszą węgierskie media. Przyczyną zatorów jest trwający od niemal miesiąca protest polskich przewoźników przeciwko preferencyjnym warunkom UE dla ukraińskich przewoźników, do którego dołączyli ostatnio przewoźnicy słowaccy. Blokady w tych krajach zmusiły kierowców do objazdu przez Węgry.

Protest polskich przewoźników na przejściach z Ukrainą w Dorohusku i Hrebennem (woj. lubelskie) oraz w Korczowej (woj. podkarpackie) w związku z nierówną konkurencją ze strony przewoźników z Ukrainy trwa od 6 listopada.

W piątek do trwającego od kilku tygodni protestu polskich przewoźników przeciwko zniesieniu systemu zezwoleń dla ukraińskich transportowców przyłączyli się przewoźnicy zrzeszeni w Unii Przewoźników Słowacji (UNAS).

Minister obiecuje wzmożone kontrole na granicy

Przez granicę bez problemów mają być przepuszczane transporty z pomocą humanitarną, sprzętem wojskowym, paliwami, żywymi zwierzętami oraz towarami spożywczymi.

d1dfofi

- Zadeklarowałem polskim przewoźnikom nasilenie kontroli przewozów transportowych na drogach dojazdowych do przejść granicznych z Ukrainąpoinformował w sobotę minister infrastruktury Alvin Gajadhur. W tym roku przeprowadzono blisko 15 tys. kontroli pojazdów należących do przewoźników z Ukrainy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1dfofi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1dfofi