Trwa ładowanie...
d17qvvr

Przegląd informacji ze spółek

Przychody ze sprzedaży grupy kapitałowej Monnari Trade za IV kwartał 2015 r. wyniosły 74,2 mln zł, co oznacza wzrost o 22,64% w skali roku, wynika ze wstępnych danych opublikowanych przez spółkę.

Share
d17qvvr

Mex Polska przystąpił do realizacji inwestycji polegającej na budowie nowego punktu gastronomicznego "Pijalni Wódki i Piwa" w centrum Warszawy bez udziału inwestora zewnętrznego, podała spółka.

Robyg zamierza osiągnąć sprzedaż na poziomie ok. 2 500 lokali w tym roku, podała spółka.

Orange Polska szacuje negatywny wpływ podpisanych umów społecznych na raportowany wynik brutto czwartego kwartału 2015 roku w kwocie 92 mln zł, podał operator.

d17qvvr

Robyg zakontraktował 2 333 lokale w 2015 r., z uwzględnieniem rezygnacji, podała spółka.

UBER zdecydował o utworzeniu centrum operacyjnego w Krakowie, poinformował doradca spółki CBRE.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki Wittchen wyniosły 23,17 mln zł w grudniu ub. r. i były wyższe o 6% w skali roku, poinformowała spółka.

Milestone Medical przedstawi wyniki badań klinicznych podczas rocznego walnego zebrania Amerykańskiego Stowarzyszenia Leczenia Bólu w maju, poinformował prezes Leonard Osser.

d17qvvr

Zatrudnienie w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) zmniejszyło się w 2015 o 2 041 osób i na koniec roku wyniosło 24 315 osób, podała spółka. W 2016 r. ma nastąpić redukcja zatrudnienia o kolejnych 1 612 pracowników.

Konsorcjum w składzie Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego (MZ GPBP, spółka zależna Mostostalu Zabrze i lider konsorcjum) i Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Trans-Ziem Zbigniew Jasiewicz zawarło z Gemini Park Tychy umowę na wykonanie stanu surowego zamkniętego wraz z robotami drogowymi i infrastrukturą zewnętrzną inwestycji p.n. Centrum Handlowo-Usługowe Gemini Park Tychy. Udział MZ GPBP wynosi 52,44 mln zł netto z całości wartej 104,88 mln zł netto, podał Mostostal Zabrze.

PKP Intercity ogłosiło przetargi na modernizację łącznie 60 wagonów osobowych oraz 7 lokomotyw elektrycznych, podała spółka. Ponadto zleci spółce zależnej Remtrak naprawy na poziomie P4 (dawna tzw. naprawa rewizyjna) 410 wagonów osobowych za 76 mln netto. Zmodernizowane i naprawione wagony mają wjechać na tory jeszcze w 2016 roku.

Auto Partner, importer i dystrybutor części samochodowych, złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) i planuje przeprowadzenie oferty publicznej w pierwszej połowie 2016 roku, poinformował prezes Aleksander Górecki. Ostateczna decyzja dotycząca terminu oferty zależeć będzie m.in. od warunków rynkowych.

d17qvvr

Serinus Energy otrzymał zawiadomienie o zamiarze skorzystania z prawa pierwokupu 70% akcji KUB-Gas Holdings Limited (KHL) przez właściciela pozostałych 30% akcji, podała spółka.

Małgorzata Zaleska, była członek zarządu Narodowego Banku Polskiego (NBP), jest kandydatem Ministerstwa Skarbu Państwa (NBP) na nowego prezesa Giełdy Papierów Wartościowych (GPW)
, poinformował minister Dawid Jackiewicz.

Grupa Lotos przetransportowała pierwszy ładunek ropy naftowej z bałtyckiego złoża B8 - ponad 100 tys. baryłek - do rafinerii w Gdańsku, podała spółka.

Akcjonariusze Columbus Capital wyrazili podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zgodę na połączenie z Columbus Energy. Jednym z celów nowego podmiotu, który będzie po połączeniu nazywał się Columbus Energy, jest przeniesienie notowań jej akcji na rynek regulowany GPW w Warszawie, poinformował prezes Columbus Capital Dawid Zieliński.

d17qvvr

Grodno podpisało umowę na zakup niezorganizowanej części przedsiębiorstwa Centropol S.J. z Gliwic. W rezultacie spółka powiększyła swoją sieć handlową o trzy punkty zlokalizowane w Gliwicach, Świętochłowicach i Piekarach Śląskich, poinformowało Grodno.

DTP kontynuuje negocjacje z inwestorem branżowym, podała spółka.

CDC Sp. z o.o. złożyła wniosek o upadłość obejmującą likwidację majątku Merlin.pl. Wniosek wpłynął do Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto 31 grudnia br., podała Czerwona Torebka - właściciel spółki.

Fundusz private equity Highlander Partners nabył 60% udziałów firmy spożywczej QFG w ramach transakcji wykupu i podwyższenia kapitału, podał fundusz.

d17qvvr

Marvipol chce w 2016 r. osiągnąć wysokie dwucyfrowe wzrosty sprzedaży w segmentach deweloperskim i motoryzacyjnym, poinformował prezes Mariusz Książek.

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Chemirol złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad Zakładem Zaopatrzenia Ogrodniczego Warka (ZZO Warka), podał Urząd.

Unidevelopment - spółka deweloperska Unibepu- zawarła umowę objęcia 10 mln akcji serii C w podwyższonym kapitale zakładowym Monday Development o wartości nominalnej 0,14 zł każda akcja, podała spółka. Po podwyższeniu kapitału, Unidevelopment będzie miał 92,7% głosów na walnym zgromadzeniu Monday Development.

Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych złożyło w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o przejęcie kontroli nad dwoma funduszami zamkniętymi Forum, podał Urząd.

d17qvvr

Spółki Rolmex i Integra złożyły w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o utworzenie wspólnego podmiotu pod nazwą ŁukPasz Sp. z o.o., podał Urząd.

Eurocash złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Polska Dystrybucja Alkoholi (PDA), podał Urząd.

Spółki z grupy Lokum Deweloper dokonały przedsprzedaży 486 lokali i sprzedaży 377 lokali w 2015 r. wobec odpowiednio 355 i 391 rok wcześniej, podała spółka.

d17qvvr

Podziel się opinią

Share
d17qvvr
d17qvvr