Trwa ładowanie...
d3b3wt8
d3b3wt8

Przegląd prasy gospodarczej, piątek, 8 lipca

...
Share
d3b3wt8

08.07. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 8 lipca.

RZECZPOSPOLITA

Właściciele TVN szukają chętnych na pakiet kontrolny. Liczą na premię w wysokości co najmniej 25 proc. wobec kursu akcji. Według informacji "Rzeczpospolitej" do transakcji dojdzie najwcześniej w październiku. (s.A1)

d3b3wt8

Chiński Covec nie ma szans na zlecenie z Enei. Enea jeszcze w tym kwartale wskaże wykonawcę nowego bloku w Elektrowni Kozienice - ustaliła "Rzeczpospolita". (s.B1)

Rurociąg jamalski stanie się ogólnodostępny jesienią. PGNiG i Gazprom stracą monopol na korzystanie z gazociągu jamalskiego w Polsce na przełomie września i października. (s.B3)

Krauze razem z Amerykanami poszuka gazu łupkowego. Petrolinvest zawiązuje joint venture z firmą Hallwood Energy z USA. (s.B3)

MSP nie zapisze się na nowe akcje Azotów Tarnów. Ministerstwo Skarbu Państwa ze sprzedaży akcji Polic może zainkasować ponad 500 mln zł. (s.B5)

d3b3wt8

Mirosław Gronicki, doradca prezesa NBP twierdzi, że gospodarka spowolni w drugiej połowie roku. Obawiam się, że w drugiej połowie roku zacznie wygasać efekt podwyżki VAT, inflacja zacznie spadać, a dynamika wzrostu gospodarczego osłabi się - powiedział Gronicki. (s.B16)

PARKIET

MSP pozbędzie się akcji Polic i ZAK. Resort Skarbu ze sprzedaży praw poboru akcji Azotów Tarnów oraz walorów Polic i ZAK może otrzymać łącznie 750 mln zł. (s.1)

Zapytania ofertowe w sprawie sprzedaży TVN zostały wysłane do Time Warnera, Discovery Communications, Vivendi i Bertelsmanna - wskazała jedna z osób związana z transakcją. Inna wymieniała Fox Entertainment (z grupy News Corp. Ruperta Murdocha) oraz niemiecką telewizyjną grupę ProSieben. (s.5)

d3b3wt8

Dlaczego to niewielki Allianz Bank - nowy zakup Getin Holdingu - przejmie Getin Noble Bank, a nie odwrotnie? Przedstawiciele Getinu wyjaśniali, że chodzi o zwiększenie udziału akcji banku w wolnym obrocie. Prawdziwą przyczyna mogą być jednak podatki. (s.9)

GAZETA WYBORCZA

Według nieoficjalnych źródeł zapytania ofertowe w sprawie sprzedaży TVN zostały rozesłane do pięciu podmiotów, w tym do trzech dużych grup medialnych - amerykańskich Time Warner oraz News Corp. i niemieckiego Bertelsmanna. Według źródeł "Gazety" do transakcji został zaproszony również francuski koncern Vivendi, właściciel Canal+. (s.24)

Senat poparł w czwartek likwidację programu "Rodzina na swoim" z końcem 2012 r. Jednak najpewniej już za niespełna półtora miesiąca wejdzie w życie modyfikacja tego programu. (s.26)

d3b3wt8

PULS BIZNESU

Akcjonariusze PAK uchwalili wprowadzenie elektrowni na giełdę. Ale na debiut w tym roku nie ma szans. (s.9)

Polnord zerka na państwowy grunt. Deweloper debiutuje w nowym segmencie. Może popracować przy dwóch centrach handlowych. (s.11)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

PGE, Tauron, Enea i Energia zdobyły pozwolenia na emisję CO2 dla swoich kluczowych inwestycji. Przed nimi jeszcze batalia z Brukselą i zielonymi. (s.A11) (PAP)

seb/

d3b3wt8

Podziel się opinią

Share
d3b3wt8
d3b3wt8