Trwa ładowanie...
d19ccbm

Przegląd prasy gospodarczej, środa, 21 listopada

...

Share
d19ccbm

21.11. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 21 listopada.

RZECZPOSPOLITA

Fiskus kradnie czas. Rozliczenia podatkowe polskich firm trwają zbyt długo - alarmują Bank Światowy i PwC. (s.A1)

Największe miasta ograniczają wydatki, by dostosować się do niskich dochodów podatkowych. (s.B1)

d19ccbm

GDDKiA grozi blokada kont przez komornika. To efekt sporu z podwykonawcą trasy A1. Spółka Inżynieria Polska domaga się do GDDKiA ok. 10 mln zł. W czwartek komornik ma zająć konta urzędu. (s.B1)

Rodzina Kruk startuje z nową marką. Znana nie tylko na rynku jubilerskim firma Ania Kruk otwiera sklepy z bardziej niekonwencjonalną biżuterią. (s.B7)

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej planuje prace nad nowym planem zagospodarowania przestrzennego obszarów morskich, a do czasu jego uchwalenia może wstrzymać wydawanie decyzji dla inwestycji w morskie wiatraki. (s.B8)

Około 8 mld zł na bloki o mocy ok. 1300-1400 MW planuje wydać w najbliższych latach górnictwo. (s.B8)

d19ccbm

Skarb Państwa poszukuje inwestora dla Ciechu. Chce do końca przyszłego roku sprzedać pakiet 38,72 proc. akcji wart dziś ok. 440 mln zł. (s.B8)

Jakość zarządzania finansami publicznymi w Polsce powinna być lepsza - uważa główny ekonomista Banku Światowego ds. Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Środkowej. (s.B16)

PARKIET

Prawie 2 mld zł przychodów wypracowało w sumie 50 największych spółek notowanych na rynku alternatywnym od początku roku do końca września. To o 48 proc. więcej niż przed rokiem. (s.1,2,3)

d19ccbm

W październiku spadł popyt na energię. Krajowe zużycie prądu było o 1,35 proc. niższe niż rok temu. TO efekt częściowo spowolnienia gospodarczego, a częściowo umiarkowanych temperatur. (s.5)

GAZETA WYBORCZA

Do tej pory PGNiG nie złożyło do URE wniosku obniżkę cen gazu, choć zgodnie z przepisami powinno to zrobić w zeszłym tygodniu. (s.28)

PULS BIZNESU

d19ccbm

Alior szykuje się do dużego skoku. Optymiści wyceniają bank nawet na 7,6 mld zł, realiści na 4-5 mld zł. (s.1,20)

Województwo mazowieckie rozpoczęło postępowanie, które ma na celu wybór firmy do budowy sieci szerokopasmowej na jego terenie. To największy z projektów światłowodowych finansowanych z funduszy unijnych. Bruksela i województwo przeznaczyły na niego prawie 500 mln zł. (s.9)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Telewizja internetowa goni tradycyjną. Na oglądanie ulubionych programów na życzenie poświęcamy już połowę czasu, jaki przeznaczamy na tradycyjne ramówki. Polsat, TVN i TVP stawiają na rozwój tego właśnie segmentu. (s.A9)

d19ccbm

W 2013 r. grupy energetyczne słono zapłacą za emisję CO2. Rachunek dla PGE, Tauronu, Enei i Energi wyniesie co najmniej 1,2 mld zł. (s.A10)

Ubezpieczyciele liczą zyski i to niemałe. Dużo niższe wypłaty odszkodowań oraz rewelacyjne wpływy z inwestycji pomogły sprzedawcom polis. (s.A14)

Odwrócona hipoteka pod lupą KNF. "Gdyby zmaterializował się pomysł KNF, która chce, by usługi odwróconej hipoteki mogły oferować tylko towarzystwa ubezpieczeń, rozwój rynku byłby zagrożony" - twierdzi Robert Majkowski, prezes Funduszu Hipotecznego Dom. (s.A14) (PAP)

morb/

d19ccbm

Podziel się opinią

Share
d19ccbm
d19ccbm