Trwa ładowanie...
d4g8xik
d4g8xik

Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 12 czerwca

...
Share
d4g8xik

12.06. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 12 czerwca.

RZECZPOSPOLITA

Ministerstw kłócą się o to, kto ma koordynować prace dotyczące poszukiwań ropy i gazu w Polsce. Piotr Woźniak już nie jest murowanym kandydatem na to stanowisko. (s.B1)

d4g8xik

Innowacje, gospodarka niskoemisyjna i nowe miejsca pracy to główne priorytety, na które mają trafić euro z nowego budżetu UE. Mniej ma ich być na transport. (s.B3)

PGNiG kupiło spółkę Xool, która zaopatruje w gaz ok. 17 tys. odbiorców w Niemczech. Kwota transakcji objęta jest tajemnicą. (s.B6)

PARKIET

Bank Pekao był jedną z dwóch instytucji, która oczekiwała do grupy PBG największych zabezpieczeń w związku z negocjacjami wartego około 200 mln zł kredytu pomostowego - dowiedział się "Parkiet". (s.1,5)

d4g8xik

Ursus podjął decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego już w tym roku. We wrześniu ma być gotowy do złożenia prospektu w KNF. Spółka planuje pozyskać z rynku kilkanaście milionów złotych. (s.4)

Ważą się losy sieci sklepów Stokrotka. Zarząd Emperii i potencjalni kupujący nabrali wody w usta. Finał negocjacji jest już blisko. Rozstrzygnięcie spodziewane jest do końca II kwartału. (s.6)

W czerwcu sieć sklepów Intersport zanotuje duży wzrost. "To będzie z pewnością rekordowy miesiąc w historii firmy. Nie mówimy o 10 proc. wzrostu, tylko co najmniej 50, a może nawet 100" - powiedział prezes firmy Artur Mikołajko. (s.7)

GAZETA WYBORCZA

d4g8xik

Na razie podczas Euro 2012 nadano mniej reklam niż podczas mistrzostw Europy przed czterema laty. Bo ceny były za wysokie - tłumaczą domy mediowe. (s.21)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

GDDKiA domaga się wydłużenia gwarancji na warszawskie przedłużenie autostrady A2 uruchomionej rzutem na taśmę przed Euro 2012. Jeśli trzeba będzie rozbierać nasypy stołecznej drogi ekspresowej S2, kierowcy skorzystają z niej dwa lata po terminie. (s.A1)

Bezrobocie w Polsce jest najwyższe od czterech lat. Ofert zatrudnienia jest najmniej od lat siedniu. Na szybką poprawę sytuacji nie ma co liczyć. (s.A3)

d4g8xik

Orange Polska ostrzega, że jeśli regulacje unijne dotyczące sieci światłowodowych nie zostaną złagodzone, ich budowa nie będzie się opłacać. (s.A13)

Inwestorzy powinni pozbywać się papierów dużych spółek z sektora budowlanego - uważają analitycy ankietowani przez "DGP". (s.A14)

PULS BIZNESU

Tesco sprzedaje z roku na rok więcej, a i tak ma zamiar ciąć zatrudnienie. (s.3)

d4g8xik

Wojciech Kruk, twórca jubilerskiej potęgi, wraz z dziećmi rozkręca nowy biznes. Marką Ania Kruk chce podebrać W.Kruk młodszą klientelę. 16 czerwca w poznańskim Starym Browarze podwoje otwiera pierwszy sklep marki Ania Kruk. Do końca tego roku planowane jest otwarcie kolejnych 3-4 sklepów, głównie w Warszawie. (s.4)

Prezes czarterowego przewoźnika Air Poland znalazł nowego inwestora, który pomoże mu sfinansować zakup dwóch samolotów. Spółka, której szef pod koniec kwietnia złożył wniosek o upadłość, ma wznowić loty w drugiej połowie roku. (s.11)

Kozienice za 2 mln zł oddają kontrolę nad bardzo rentowną spółką Energo-Inwest-Broker (broker ubezpieczeniowy obsługujący głównie spółki energetyczne, samorządy i szpitale) wartą minimum 20-30 mln zł. (s.12)

Firmy zainteresowane kupnem TK Telekom dostały pytania od sprzedającego dotyczące ofert wiążących, które złożyły 31 maja. Mają czas na odpowiedź do 20 czerwca. "PB" informuje, że oferty złożyły Netia, GTS, Exatel i Hawe wraz z IT Polpager powiązanym z Zygmuntem Solorzem-Żakiem. (s.12)

Na przełomie roku Bioton chce wejść na chiński rynek penów insulinowych. Trafią one do oferty Bauera. Już dziś dostępne są w Polsce, Rosji, Tajlandii, na Filipinach i Białorusi. Do końca trzeciego kwartału zostaną wprowadzone na kolejne rynki azjatyckie. W Europie Zachodniej i USA pojawią się równolegle z insuliną, czyli za 2-3 lata. (s.12) (PAP)

morb/

d4g8xik

Podziel się opinią

Share
d4g8xik
d4g8xik