Trwa ładowanie...

Przekaz szybszy niż przelew

Poczta Polska chce dostarczać pieniądze szybciej niż idzie bankowy przelew. Przekaz gotówkowy na drugim końcu Polski będzie można odebrać po 10 minutach od nadania.

Przekaz szybszy niż przelewŹródło: Jupiterimages
da3jnr3
da3jnr3

Na wakacje największa polska firma pocztowa rusza z zupełnie nową ofertą. Nową usługą będzie Ekspres Pieniężny. Przy jego pomocy można w dowolnym oddziale pocztowym zlecić nadanie przelewu i odebrać go w dowolnej innej placówce. Poczta Polska gwarantuje, że pieniądze będzie można podjąć już po 10 minutach.

- Obecnie jest to jedna z najszybszych form przekazu pieniędzy oferowana na rynku - informuje biuro prasowe spółki.

Pieniądze będzie można przesyłać nie na nazwisko i adres (co powoduje że potrzebny jest dowód osobisty lub inny dokument), ale na tzw. Unikalny Identyfikator EP-PZW, który ustala się podczas nadawania. Czas wprowadzenia usługi nie jest przypadkowy. Poczta Polska liczy, że chętnie z Ekspresu Pieniężnego skorzystają rodzice, którzy będą chcieli przekazać swoim dzieciom na wakacjach gotówkę.

Usługa nie będzie tania. Za szybkość trzeba zapłacić 14 zł plus 1 proc. od kwoty przelewu. Jednak porównując ofertę z konkurencją nie jest to już dużo. Na przykład Western Union za przekaz pieniężny w wysokości 200 zł pobierze od nas 20 zł.

Poczta Polska zapewnia, że oprócz odebrania pieniędzy w dowolnie wybranej placówce możliwe będzie też zamówienie dostawy gotówki pod wybrany adres. Listonosz przyniesie pieniądze w maksymalnie sześć godzin. Poza tym taki przekaz będzie można też zlecić przez stronę internetową Poczty Polskiej.

da3jnr3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da3jnr3