Trwa ładowanie...
d84ljwl

Puławy i Bogdanka podpisały umowę o strategicznym partnerstwie

20.11.Warszawa (PAP) - Zakłady Azotowe Puławy i Lubelski Węgiel
Bogdanka podpisały umowę o współpracy strategicznej w zakresie
realizacji wspólnych przedsięwzięć opartych na...

d84ljwl
d84ljwl

20.11.Warszawa (PAP) - Zakłady Azotowe Puławy i Lubelski Węgiel Bogdanka podpisały umowę o współpracy strategicznej w zakresie realizacji wspólnych przedsięwzięć opartych na węglu kamiennym - podały Puławy w komunikacie prasowym.

Firmy zadeklarowały swoje zaangażowanie kapitałowe w projekty inwestycyjne m.in. budowę instalacji zgazowania węgla.

W ramach podpisanej umowy LW Bogdanka, która jest jedynym producentem węgla kamiennego we wschodniej Polsce, zadeklarowała możliwość zaangażowania kapitałowego w planowaną przez ZAP budowę Zakładu Zgazowania Węgla. Puławy zamierzają powołać w tym celu spółkę joint venture, która będzie odpowiedzialna za realizację projektu.

Spółki zadeklarowały również wspólne zaangażowanie w budowę i rozwój nowych instalacji wykorzystujących gaz wytwarzany przez planowaną instalację.

d84ljwl

Bogdanka zamierza podjąć działania w celu rozpoznania możliwości zwiększenia wydobycia węgla kamiennego, nie tylko na terenie Lubelszczyzny. Puławy zadeklarowały chęć pomocy w realizacji tego przedsięwzięcia.

Spółki poinformowały, że w dalszej perspektywie czasowej są zainteresowane wspólnym udziałem w przedsięwzięciach energetycznych na terenie Puław, Bogdanki lub w innych regionach Polski, bazujących na węglu kamiennym z lubelskiej spółki.

Obecnie trwają prace nad studium wykonalności projektu budowy Zakładu Zgazowania Węgla, których wyniki będą podstawą do dalszych decyzji inwestycyjnych.

Zakłady Azotowe Puławy informowały wcześniej, że chcą mieć w pierwszym kwartale 2009 roku opracowaną strukturę zgazowania węgla oraz konkretne oferty na sfinansowanie tej inwestycji.

Szacunkowa wartość projektu zgazowania węgla oceniana jest na 3 mld zł, a sama realizacja może potrwać cztery lata.(PAP)

pel/ jtt/

d84ljwl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d84ljwl