Trwa ładowanie...
d31hnou

Rafako rezygnuje ze współpracy z CPECC i NCPE przy realizacji kontraktu w Jaworznie (aktl.)

...

d31hnou
d31hnou

Dochodzą informacje z komunikatu prasowego. #

29.10. Warszawa (PAP) - Rafako zrezygnowało ze współpracy z CPECC i NCPE przy realizacji kontraktu w Jaworznie - podało Rafako w komunikacie. Rafako dopuszcza jednocześnie możliwość włączenia do projektu nowych partnerów o międzynarodowym doświadczeniu.

Rezygnacja ze współpracy z NCPE oraz CPECC w ramach projektu Jaworzno została spowodowana rozbieżnymi stanowiskami stron na realizację kontraktu oraz niemożnością uzgodnienia ostatecznej treści umowy podwykonawczej pomiędzy spółką a CPECC.

"Decyzja zarządu oznacza, że Rafako będzie realizowało projekt Jaworzno III, w ramach konsorcjum, dopuszczając jednocześnie możliwość włączenia nowych partnerów o międzynarodowym doświadczeniu i reputacji. Istotnym elementem strategii będzie pełniejsze zaangażowanie zasobów samego Rafako z uzupełniającą rolą zewnętrznych partnerów" - podało Rafako w komunikacie prasowym.

"Zaangażowanie Rafako w szereg nowych projektów daje nam nowe możliwości, których grzechem byłoby nie wykorzystać przy tak ważnym projekcie" - dodał cytowany w komunikacie prezes spółki Paweł Mortas.

W komunikacie Rafako podało też, że jego sytuacja finansowa jest obecnie nieporównanie lepsza niż pół roku temu.

Rafako w lipcu zawarło z CPECC i NCPE umowę o współpracy dotyczącą wspólnej realizacji kontraktu na budowę bloku w Elektrowni Jaworzno. (PAP)

gsu/ asa/

d31hnou
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31hnou