Trwa ładowanie...
d1v02i7

Realna groźba blokada wschodniej granicy?

Czy grozi nam blokada wschodniej granicy? Ministerialne zarządzenie wzburzyło celników. Twierdzą, że uderzy w pracujących na pierwszej linii - ujawnia "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Realna groźba blokada wschodniej granicy?
(PAP, Fot: Mirosław Trembecki)
d1v02i7

- Nie będziemy wzywać do takich działań, bo nie mamy do tego prawa. Ale znam nastroje wśród celników i wiem, że to realne - mówi gazecie Sławomir Siwy, przewodniczący Związku Zawodowego Celnicy PL. - Tak źle w naszej formacji nie było od lat - dodaje.

Celników oburzyło ministerialne zarządzenie o tzw. wartościowaniu stanowisk, które weszło w życie 18 października. - Najbardziej uderzy w funkcjonariuszy, którzy pracują długo, wykonują poważne zadania, kontrole w terenie i ścigają przemytników, a nie są pupilami szefów - uważa Artur Ciesielski, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w Służbie Celnej.

Wprowadzenie wartościowania wynika z przepisów ustawy o Służbie Celnej, która obowiązuje od 31 października 2009 r. Ministerstwo Finansów chwali rozwiązanie. Celnicy nie zostawiają na nim suchej nitki. - Otwiera furtkę do korupcji - alarmuje Siwy.

d1v02i7

Podziel się opinią

Share
d1v02i7
d1v02i7