Trwa ładowanie...
d4cddxz
kredyt
22-06-2009 16:50

Rosja da Mołdawii kredyt

Rosja gotowa jest udzielić Mołdawii kredytu na sumę 0,5 mld USD. Poinformowal o tym premier Władimir Putin po spotkaniu w Moskwie z prezydentem Mołdawii Władimirem Woroninem.

Share
d4cddxz

Premier Putin powiedział, że pierwsza rata kredytu może zostać przyznana już za półtora do dwóch miesięcy. Dodał, że trzeba będzie jedynie wprowadzić pewne zmiany w budżecie Rosji i zwrócić sie do parlamentu.

Wcześniej prezydent Dmitrij Miedwiediew zadeklarował, że Rosja popiera działania mołdawskich władz mające służyć "zaprowadzeniu porządku konstytucyjnego". Była to zapewne aluzja do działań władz mołdawskich wobec opozycji protestującej przeciwko fałszerstwom, do jakich - jej zdaniem - doszło w trakcie wyborów parlamentarnych.

W opinii obserwatorów, Moskwa udzieliła prezydentowi Mołdawii i jego Partii Komunistów jednoznacznego wsparcia przed ponownymi wyborami do parlamentu. W wyniku wyborów przeprowadzonych w kwietniu powstał parlament zdominowany przez komunistów, który nie potrafił jednak wybrać nowego prezydenta. Dlatego parlament został rozwiązany i przedterminowe wybory parlamentarne odbędą się 28 lipca.

d4cddxz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cddxz
d4cddxz