Trwa ładowanie...
oferty pracy
+1
12-11-2013 08:47

Rośnie liczba ofert pracy w internecie

W październiku w internecie opublikowano blisko 145 tysięcy ofert pracy

Rośnie liczba ofert pracy w internecieŹródło: Thinkstock
d70kneo
d70kneo

Rośnie liczba ofert pracy w internecie. Dzieje się tak kolejny miesiąc z rzędu - wynika z badania Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

W październiku w internecie opublikowano blisko 145 tysięcy ofert pracy. Najszybciej ich liczba wzrastała w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim. W tym ostatnim regionie opublikowano ich najwięcej w kraju.

Z badania wynika, że wzrasta zapotrzebowanie na ekonomistów. Październik obfitował w nowe oferty pracy między innymi dla księgowych i specjalistów podatkowych.

d70kneo

Nadal widać wzrost ofert pracy dla inżynierów, ale już w mniejszym stopniu niż w ostatnim czasie.

Nowe propozycje pojawiły się również w edukacji, a także dla farmaceutów, jednak ich liczba jest znacznie niższa niż przed rokiem.

W drugiej połowie roku wzrosła także liczba ofert pracy dla osób profesjonalnie opiekujących się dziećmi oraz ludźmi w podeszłym wieku, a także potrzebnych do innych prac domowych. Przyczyniają się do tego długofalowe zmiany demograficzne - zaznaczają autorzy badania.

MA

d70kneo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d70kneo