Trwa ładowanie...
dtz4gdb

Rosyjski sklep internetowy WildBerries wchodzi do Polski. Mamy być przyczółkiem i poligonem

Wejście na polski rynek największego rosyjskiego sklepu internetowego odbiło się w mediach szerokiem echem. Sprawa nabrała rumieńców po tym jak rosyjska agencja prasowa podała, że pomóc miały mu polskie państwowe firmy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WildBerries rosyjski sklep internetowy wchodzi do Polski.
WildBerries rosyjski sklep internetowy wchodzi do Polski. (WildBerries, Fot: WildBerries)
dtz4gdb

WildBerries, internetowa platforma założona przez miliarderkę Tatianę Bakalczuk, otwiera swój pierwszy sklep w Polsce. Mamy być dla niego poligonem doświadczalnym i przyczółkiem na unijnym rynku. Dotąd bowiem prócz Rosji firma ta działała na Białorusi, w Armenii, Kazachstanie i Kirgizji - pisze Gazeta Wyborcza.

Uruchomienie działalności w Polsce jest więc wydarzeniem. Władimir Niefiedow, radca handlowy ambasady Rosji w Warszawie, na łamach rządowej agencji Tass mocno komentował ten krok podkreślając, że wprowadzenie rosyjskiego sklepu internetowego na polski rynek wymagało rozwiązania wielu skomplikowanych kwestii celnych i podatkowych - przytacza jego wypowiedź Wyborcza.

dtz4gdb

I nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie to, że według Niefiedowa, pomogły polskie agendy: Bank Gospodarstwa Krajowego i Agencja Rozwoju Przemysłu oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Dwie pierwsze instytucje zdementowały te informacje, trzecia miała jedynie "pomagać".

"W Agencji Rozwoju Przemysłu nie były i nie są prowadzone żadne prace związane ze wsparciem projektu, o który pan pyta" - powiedziała Wyborczej Ilona Kachniarz, rzeczniczka ARP. "Informacja podana przez agencję TASS jest nieprawdziwa. Zażądaliśmy już jej sprostowania" - poinformowała dziennik Anna Czyź, rzeczniczka prasowa BGK.

Współpraca między WildBerries a Polską Agencją Inwestycji i Handlu sprowadzała się do tego, spotkania pomiędzy rosyjską firmą a firmami polskimi nt. potencjalnego eksportu na rynek rosyjski zorganizowanego przez PAIH.

dtz4gdb

Obecnie firma została zarejestrowana w Polsce, wynajmuje magazyny i rekrutuje pracowników. Jak podaje portal sputniknews.com, w II kwartale 2020 roku firma planuje rozpocząć budowę centrum dystrybucyjnego w Słowacji i tam również uruchomić sklep internetowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtz4gdb

Podziel się opinią

Share
dtz4gdb
dtz4gdb