Trwa ładowanie...
d31o11v

Sąd zdecydował o otwarciu upadłości likwidacyjnej Internet Group (opis)

18.10. Warszawa (PAP) - Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy ds. Upadłościowych i Naprawczych wydał postanowienie o otwarciu postępowania upadłościowego obejmującego likwidację majątku...

d31o11v
d31o11v

18.10. Warszawa (PAP) - Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy ds. Upadłościowych i Naprawczych wydał postanowienie o otwarciu postępowania upadłościowego obejmującego likwidację majątku Internet Group. Zarząd spółki zamierza odwołać się od decyzji sądu - poinformowała Internet Group w komunikacie.

Sąd wezwał wierzycieli, aby w terminie sześciu tygodni od daty obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym zgłosili swoje wierzytelności sędziemu komisarzowi.

Postanowienie sądu uprawomocni się w ciągu siedmiu dni.

Zarząd spółki poinformował w komunikacie prasowym, że zamierza odwołać się od decyzji sądu wskazując na prowadzone rozmowy z inwestorami zainteresowanymi zaangażowaniem kapitałowym w poszczególne spółki grupy.

d31o11v

"Dzisiejsza decyzja sądu nie jest po naszej myśli. Dołożyliśmy wielu starań, aby stworzyć realny program restrukturyzacji finansowej spółki, pozyskaliśmy inwestorów, którzy deklarują wolę wejścia w struktury grupy i wierzymy w jego powodzenie. Ponadto, uzyskaliśmy przychylność BRE Bank SA wobec naszych propozycji restrukturyzacyjnych. Będziemy odwoływać się od tej decyzji kierując się dobrem spółki i jej akcjonariuszy" - powiedział cytowany w komunikacie Jan Ryszard Wojciechowski, prezes Internet Group.

Internet Group złożył 19 sierpnia do Sądu Rejonowego w Warszawie wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu, który według spółki dawał możliwość pełnego zaspokojenia wierzytelności.(PAP)

gsu/ ana/

d31o11v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31o11v