WP

Salmonella wykryta w mleku w proszku. GIS ostrzega

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed produktem "Mleko w proszku pełne zawartość tłuszczu 26 proc.". Spożycie produktu może się wiązać z ryzykiem zatrucia pokarmowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
GIS ostrzega przed mlekiem w proszku z Wrześni
GIS ostrzega przed mlekiem w proszku z Wrześni (GIS, Fot: GIS)
WP

Eksperci GIS wykryli bowiem w produkcie salmonellę. "Badanie produktu w 400-gramowych opakowaniach w naszych laboratoriach wykazało obecność Salmonella Anatum we wszystkich pięciu badanych próbkach produktu" - czytamy w komunikacie.

"Główny Inspektor Sanitarny bezzwłocznie poinformował Głównego Lekarza Weterynarii o wynikach badań. A powiatowe służby natychmiast ruszyły z kontrolami w zakładzie" - informuje GIS. Spółdzielnia mleczarska, która wyprodukowała produktu, już zaczęła wycofywać podejrzane produkty.

GIS
Podziel się
WP

Ostrzeżenie dotyczy produktu Spółdzielni Mleczarskiej Września z weterynaryjnym numerem identyfikacyjnym 30301601. Data minimalnej trwałości mleka, przed którym ostrzega Inspektorat to 10.05.2019.

Nie tylko niebezpieczne. Kąpiele w fontannach są... odrażające. Zobacz wideo:

GIS przypomina, że mleko można zwracać do sklepów, w których zostało kupione. Apeluje, aby pod żadnym pozorem go nie jeść.

WP

Czytaj też: GIS wycofuje popularny produkt. Może być szkodliwy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP