Trwa ładowanie...

Sezon na wypoczynek w Polsce

W tym roku znacznie mniej Polaków wyjedzie na wczasy zagraniczne niż przed rokiem. Więcej osób natomiast wybierze wypoczynek w Polsce, z czego cieszą się hotelarze i restauratorzy - informuje "Gazeta Polska codziennie".

Share
Sezon na wypoczynek w PolsceŹródło: Jupiterimages
d3d2h41

W tym roku znacznie mniej Polaków wyjedzie na wczasy zagraniczne niż przed rokiem. Więcej osób natomiast wybierze wypoczynek w Polsce, z czego cieszą się hotelarze i restauratorzy - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

W tym roku liczba Polaków, którzy nie planują w ogóle wyjazdu wakacyjnego, spadła do 42 proc., podczas gdy przed rokiem było ich 52 proc. - wynika z badań Homo Homini, cytowanych przez gazetę. Za granicę wybiera się, wg różnych badań, od 12 do 18 proc. mniej Polaków niż w roku ubiegłym.

Z danych Instytutu Turystyki wynika, że ponad jedna trzecia Polaków spędzajacych wakacje w kraju wybiera się nad morze. Prawdopodobne jest pobicie ubiegłorocznego wyniku 10 mln osób wypoczywających nad morzem. Liczą na to również górale, którzy rok temu gościli 8,7 mln turystów.

Z zestawienia Instytutu Pentor, opracowanego na podstawie danych GUS z 2011 r. wynika, że najchętniej urlop spędzamy w powiecie kołobrzeskim (Kołobrzeg i Ustronie Morskie), cieszyńskim (Ustroń, Wisła, Istebna) oraz tatrzańskim (Zakopane)
.

W 2012 r. co czwarty Polak spędzi urlop w domu, bo nie stać go na żaden wyjazd - czytamy w "Gazecie Polskiej codziennie".

d3d2h41
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d2h41
d3d2h41