Trwa ładowanie...

Silne wzrosty na chińskich parkietach - poranny komentarz giełdowy

Pomimo słabych wyników spółek z Wall Street, które wczoraj opublikowały swoje raporty finansowe, główne amerykańskie indeksy zdołały zakończyć sesję lekko ponad kreską. Dzisiaj w USA czekają nas publikacje raportów takich spółek jak: eBay, UnitedHealth, American Express, czy Kinder Morgan. Europejskie indeksy o poranku zachowują się bardzo mieszanie, nawet po tym jak chińskie indeksy zbliżyły się do swoich ostatnich szczytów.

Silne wzrosty na chińskich parkietach - poranny komentarz giełdowyŹródło: AFP, fot: Philippe Lopez
d2bm4wa
d2bm4wa

Już drugi dzień z rzędu trwa spore odbicie na chińskich giełdach. Aktualnie najwięcej zyskuje sektor finansowy ze względu na załagodzenie obaw na temat wprowadzenia nowych zasad dotyczących marż. Indeks Hang Seng chińskich urósł dzisiaj o 2,38% a Shanghai Composite o 4,74%. Lekko pod kreską swoje notowania zakończył japoński Nikkei 225Nikkei 225 (Zobacz zmiany wskaźnika»): -0,49%. Stało się tak ze względu na umacniającego się jena po decyzji o utrzymaniu aktualnej polityki monetarnej przez BoJ.

Sesja w Europie rozpoczęła się całkiem pozytywnie i wydawało się, że będą kontynuowane wczorajsze wzrosty, które będą mogły doprowadzić do nowych szczytów, nawet historycznych w przypadku DAXaDAXa (Zobacz notowania indeksu »). Jednak inwestorzy do końca nie wiedzą, czego mogą spodziewać się po jutrzejszym posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego. Większość inwestorów spodziewa się wprowadzenia skupu obligacji rządowych i debatuje się nad skalą tego programu. Jednak w przypadku braku decyzji, można spodziewać się sporej wyprzedaży na europejskich rynkach. Obecnie przed danymi z rynku pracy oraz publikacją minutes, sporo zyskują akcje na londyńskiej giełdzie. Na godzinę 10:00 CAC 40CAC 40 (Zobacz notowania indeksu »): -0,18%, DAX: -0,36%, FTSE 100: 0,60%.

Z kolei sytuacja na warszawskim parkiecie wydaje się być dosyć stabilna. Zyskuje większość spółek wchodzących w skład indeksu WIG 20. Najwięcej zyskuje Orlen: 1,69%, a najwięcej tracą spółki węglowe: JSW (-0,95%) oraz LW Bogdanka (-0,85%). Na godzinę 10:00 WIG 20 rośnie o 0,35%.
Michał Stajniak
Młodszy Analityk Rynków Finansowych
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

d2bm4wa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bm4wa