Trwa ładowanie...
d3yvay5
d3yvay5

Silurian Hallwood z grupy Petrolinvestu pozyskał ponad 66 mln zł z oferty prywatnej

07.11. Warszawa (PAP) - Silurian Hallwood, spółka z grupy Petrolinvestu, zakończyła proces emisji akcji w ramach oferty prywatnej kierowanej do zagranicznych inwestorów, pozyskując...
Share
d3yvay5

07.11. Warszawa (PAP) - Silurian Hallwood, spółka z grupy Petrolinvestu, zakończyła proces emisji akcji w ramach oferty prywatnej kierowanej do zagranicznych inwestorów, pozyskując ponad 66 mln zł - poinformował Petrolinvest w komunikacie.

"Teraz będziemy się koncentrować na szybkim uzyskaniu pozytywnych wyników z pierwszych odwiertów na koncesjach Silurian Hallwood w Polsce oraz na przygotowaniach tej spółki do IPO w 2012 roku" - poinformował cytowany w komunikacie Bertrand Le Guern, prezes Petrolinvestu.

"Podobną drogę rozwoju planujemy dla spółki Silurian Sp. z o.o. Nie wykluczamy również dalszych akwizycji w obszarze gazu łupkowego w Polsce. Chcemy by Grupa Petrolinvest stała się na naszym rynku jednym z wiodących podmiotów w segmencie gazu łupkowego" - dodał.

d3yvay5

Silurian Hallwood to spółka joint-venture utworzona w lipcu 2011 roku, w której największe udziały objęli Petrolinvest i Hallwood Energy Group. Posiada ona - poprzez spółkę zależną Silurian Energy Services - cztery koncesje na poszukiwanie ropy naftowej i gazu ziemnego w Polsce (bloki "Lidzbark Warmiński", "Kętrzyn", "Węgorzewo" oraz "Gołdap" o łącznej powierzchni 2.333,56 km2).

Silurian posiada pięć koncesji na poszukiwanie złóż ropy naftowej oraz gazu ziemnego o łącznej powierzchni 4.082,10 km2. (PAP)

morb/ asa/

d3yvay5

Podziel się opinią

Share
d3yvay5
d3yvay5