Trwa ładowanie...

Skarbówka sprawdzi obrót w internecie

Spóźniona legalizacja e-sprzedaży może oznaczać problemy, a na pewno kontrolę fiskusa - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Skarbówka sprawdzi obrót w internecieŹródło: Jupiterimages
dnfnk8r
dnfnk8r

Urzędnicy skarbowi będą składać wizyty w przedsiębiorstwach działających za pośrednictwem sieci WWW. Pretekstem do kontroli będą dane o wysokości rocznych przychodów bądź nagły wzrost obrotów firmy - w ciągu ostatnich 7 miesięcy lub ostatnich trzech kwartałów.

Oznacza to, że podatnik, który do tej pory ukrywał e-działalność i nagle postanowił wyjść z szarej strefy, ujawniając rzeczywiste dochody, może trafić z deszczu pod rynnę. Sprawdzone mogą być rozliczenia nawet 5 lat wstecz. Jak nietrudno się domyślić, dotyczy to ogromnej liczny podatników, zarówno firm, jak i osób prywatnych.

Skarbówka do sprawdzania transakcji w internecie powołała wyspecjalizowane komórki działające przy izbach skarbowych we Wrocławiu i Bydgoszczy. Ich inspektorzy mają sprawdzać portale aukcyjne, adresy e-mail, strony WWW, numery komunikatorów internetowych,rachunki bankowe,,nazwy firm, imiona i nazwiska itp.

- Rynek transakcji internetowych rośnie bardzo szybko i podejrzenia fiskusa, że nie wszyscy jego uczestnicy prawidłowo rozliczają się z podatków, wydają się zasadne - ocenia Paweł Fałkowski, doradca podatkowy w FL Tax.

- Wzmożone kontrole mają zwiększyć świadomość obowiązku rejestrowania e-handlu i płacenia podatków - argumentuje resort finansów.

dnfnk8r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnfnk8r