Trwa ładowanie...
d2a42fr

Sklepy czynne w środę ostatni raz?

Sklepy dużych sieci handlowych będą pracować w środę, tak jak w niedzielę. Czy już po raz ostatni?
Share
Sklepy czynne w środę ostatni raz?
d2a42fr

Przypomnijmy. W końcu lipca Senat przyjął nowelizację ustawy wprowadzającej zakaz pracy w placówkach handlowych w 12 dni świątecznych w roku (Nowy Rok, w święta Wielkiej Nocy, 1 maja, 3 maja, w pierwszy dzień Zielonych Świątek, w Boże Ciało, 15 sierpnia - w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Wszystkich Świętych, Święto Niepodległośch, a także święta Bożego Narodzenia). Nowela trafi do Sejmu, ponieważ zgłoszono do niej poprawkę. Jeśli ustawa wejdzie w życie, to w m.in. w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zakupów nie zrobimy.

A jak 15 sierpnia będą działać sklepy poszczególnych sieci? Blisko tysiąc sklepów Biedronki będzie zamkniętych. Sklepy Real (49 placówek) będą czynne od godz. 9 do godz. 20, a pracownicy dostaną dodatek za pracę w święto. Sklepy Tesco (245 placówek) będą pracować w standardowych godzinach, różnych w zależności od wielkości sklepu (większe sklepy pracują dłużej).

Hipermarkety sieci Carrefour będą w środę zamknięte, natomiast supermarkety tej sieci będą otwarte tak, jak w niedzielę. W Polsce Carrefour ma 333 sklepy.

d2a42fr

W sieci Piotr i Paweł nieczynnych będzie 13 sklepów, pozostałe 34 będą czynne tak, jak w niedzielę (każdy sklep ma swoje godziny działalności). Wszystkie sklepy (około 970 placówek) Biedronki 15 sierpnia będą zamknięte. Hurtownie sieci Makro (25 placówek) będą pracować w godzinach skróconych, tak jak w niedziele, czyli od godz. 8-20.

Zobacz też:
Etat lepszy od własnej działalności?
Pracodawcy wymigują się od umów

d2a42fr

Podziel się opinią

Share
d2a42fr
d2a42fr