Trwa ładowanie...
ikea
09-10-2014 17:50

Skomplikowane meble z Ikei

Meble z Ikei zbyt trudne dla Polaków? Wielu wzywa fachowców. Tymczasem Ikea chce uprościć składanie swoich mebli

Skomplikowane meble z IkeiŹródło: AFP, fot: pascal guyot
d3e37rb
d3e37rb

.

W internecie można bez problemu znaleźć ogłoszenia z ofertą montażu mebli z Ikei. Oznacza to, że popyt na takie usługi jest spory, choć wydawałoby się, że nie ma nic łatwiejszego niż składanie sprzedawanych przez szwedzkiego giganta mebli. Okazuje się, że to jednak nie jest takie proste.

Z obserwacji fachowców wynika, że z ich usług korzysta ok. 30 procent klientów Ikei. Są wzywani zarówno do prostych mebli, jak i bardziej skomplikowanych zestawów. Jak twierdzi serwis NaTemat, monterzy pomagają przede wszystkim osobom samotnym, głównie kobietom albo tym, którzy nie poradzili sobie ze składaniem mebli. Ceny zależą od rodzaju pracy – montaż kuchni to 10 procent jej wartości, ale nie mniej niż 100-150 złotych.

Tymczasem Ikea wprowadziła na rynek nową serię mebli - REGISSOR, w której ograniczono skręcanie i liczbę dodatkowych elementów. Do łączenia elementów używa się w tej serii kołka zagiętego pod kątem 45 stopni. Ma to w znaczący sposób ułatwić samodzielne złożenie mebli. Czy tak będzie, to się dopiero okaże, bo seria ta jest swoistym testem nowego sposobu składania. Jeżeli się przyjmie, będzie się pojawiać w następnych produktach szwedzkiego koncernu.

d3e37rb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e37rb