Trwa ładowanie...
d2bnqqn
03-03-2017 17:55

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Wstępna cena sprzedaży Engie Energia Polska ustalona na 1,264 mld zł - poinformowała w komunikacie Enea, która ma kupić aktywa.

d2bnqqn
d2bnqqn

- Zysk netto grupy Banku Millennium w czwartym kwartale 2016 roku wzrósł do 131,5 mln zł z 53 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk netto banku okazał się 4 proc. powyżej konsensusu na poziomie 127 mln zł.

- Zarząd Banku Millennium zaproponuje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2016 rok - podał bank w raporcie rocznym.

- Comarch zanotował wzrost portfela zamówień na 2017 r. w przedziale 5-10 proc. Grupa widzi symptomy poprawy na rynku krajowym. Zakłada, że w drugim półroczu zwiększy zatrudnienie o 200-300 osób, choć może być więcej - poinformowali przedstawiciele Comarchu.

- ERG planuje wypłatę dywidendy i skup akcji - wynika z projektów uchwał opublikowanych w czwartek przez spółkę. Walne w tej sprawie odbędzie się 30 marca. Spółka chce mieć więcej swoich papierów m.in. na wypadek pozyskania inwestora finansowego.

d2bnqqn

- Zaawansowanie prowadzonego przez Lotos projektu EFRA przekroczyło półmetek - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Vistula miała w lutym 2017 roku około 44,8 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost rdr o około 14,2 proc. - podała grupa w komunikacie. W okresie styczeń - luty przychody wyniosły około 88,7 mln zł, co oznacza wzrost rdr o około 11,4 proc.

- Rozpowszechnianie płatne razem ogólnopolskich dzienników w styczniu spadło w porównaniu z rokiem ubiegłym o 12,8 proc. do 745,6 tys. sztuk - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. W tym czasie sprzedaż "Gazety Wyborczej", wydawanej przez giełdową Agorę, zmniejszyła się o 24,2 proc. do 132 tys. szt.

- Zarząd Robinson Europe zarekomenduje wypłatę 0,05 zł dywidendy na akcję. W sumie na ten cel przeznaczy 92,4 tys. zł - podała spółka w komunikacie.

d2bnqqn

- Magdalena Zegarska złożyła rezygnację z pełnienia funkcji członka RN PGNiG od dnia 5 marca - podał koncern w komunikacie. Powodem rezygnacji jest uzyskanie statusu kandydata do powołania na członka zarządu PGNiG wybieranego przez pracowników grupy.

- ING BSK podniósł minimalny poziomu współczynnika kapitału Tier 1, dla celów wypłaty dywidendy do 13,75 proc. z 13,25 proc. - poinformował bank w komunikacie.

- Rada nadzorcza Asseco South Eastern Europe podjęła uchwałę w sprawie zarekomendowania walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy za 2016 rok w wysokości 0,48 zł - podała spółka w komunikacie. Wcześniej zarząd rekomendował wypłatę w wysokości 0,47 zł na akcję.

d2bnqqn

- Zapisy na obligacje BEST o łącznej wartości 60 mln zł przekroczyły dostępną pulę w pierwszym dniu składania zapisów. Wszystkie zapisy zostaną objęte redukcją - poinformował Best w komunikacie prasowym.

- LC Corp dokona odpisów aktualizujących wartości gruntów w Łodzi i w Katowicach, które obniżą skonsolidowany wynik finansowy grupy i wartość sumy bilansowej o ok. 24 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Pelion wstępnie szacuje, że miał w 2016 roku 5 mln zł skonsolidowanego zysku netto, 73 mln zł zysku operacyjnego i 131 mln zł EBITDA przy 9,18 mld zł przychodów - podała spółka w komunikacie.

d2bnqqn

- Exorigo-Upos chce wypłacić w formie dywidendy 5,1 mln zł z zysku za rok obrotowy 2016 - podała spółka w komunikacie.

- Przychody grupy Gino Rossi w lutym 2017 r. wyniosły 19,2 mln zł wobec 18,6 mln zł rok wcześniej - podała spółka w komunikacie.

- Europejski Bank Inwestycyjny udzielił Santander Consumer Bank Polska 225 mln zł kredytu, inwestując w papiery wartościowe zabezpieczone aktywami (ABS) typu mezzanine - podał EBI w komunikacie prasowym. EBI udzielił również BZ WBK gwarancji w wys. 300 mln euro, dzięki której bank stworzy nowy portfel kredytów dla firm z sektora MŚP i przedsiębiorstw o średniej kapitalizacji.

d2bnqqn

- Termo2Power może przystąpić do joint venture z Uniwersytetem Nanjing w Chinach w sprawie rozwoju i komercjalizacji urządzeń ORC i układów parowych na chińskim rynku - podała spółka w komunikacie.

- NWZ Feerum zdecydowało o podwyższeniu kapitału w drodze emisji 953.791 akcji serii F i do 447.001 akcji serii G w ramach subskrypcji prywatnych z pozbawieniem prawa poboru.

- Pixel Venture Capital, dawniej Blue Ocean Media, planuje w ramach oferty publicznej z prawem poboru wyemitować 1,7 mln akcji s. C. Oczekuje, że z emisji uzyska wpływy w wysokości 748 tys. zł - wynika z memorandum informacyjnego spółki.

d2bnqqn

- GDDKiA podpisała z Budimeksem aneks do umowy na budowę obwodnicy Olsztyna, dotyczący udzielenia zamówienia uzupełniającego polegającego na budowie węzła Pieczewo w ciągu obwodnicy Olsztyna. Koszt realizacji tego zadania to 97,2 mln zł - podała GDDKiA.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d2bnqqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bnqqn