Trwa ładowanie...
d25xuop
10-03-2017 17:45

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła PKO BP zwiększenie funduszy własnych poprzez zatrzymanie przez bank całości zysku wypracowanego w 2016 roku w spółce - podał PKO BP w komunikacie.

d25xuop
d25xuop

- Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła BZ WBK zwiększenie funduszy własnych poprzez zatrzymanie przez bank całości zysku wypracowanego w 2016 roku w spółce - podał BZ WBK w komunikacie.

- Echo Investment kupuje 30 proc. udziałów w spółce Rosehill, która pośrednio jest właścicielem nieruchomości, na której została rozpoczęta budowa centrum handlowego "Galeria Młociny". Cenę sprzedaży tych udziałów ustalono na 6,59 mln euro - poinformowało Echo Investment w komunikacie.

- Marvipol spodziewa się akceptacji prospektu emisyjnego przez KNF najpóźniej w trzecim kwartale 2017 r. Wtedy też będzie można sfinalizować podział grupy i upublicznić spółkę Marvipol Development - poinformował PAP dyrektor zarządzający segmentu motoryzacyjnego Arkadiusz Miętkiewicz. Przewidziany dla części motoryzacyjnej CAPEX na 2017 r. to ok. 25 mln zł.

- Mostostal Warszawa z Doosan Heavy Industries and Construction i Acciona Industrial wspólnie złożyły wniosek wraz z dokumentami do prekwalifikacji w przetargu na budowę kompletnego bloku energetycznego w Ostrołęce o mocy 1.000 MW - podał Mostostal w komunikacie.

d25xuop

- Aplisens chce utrzymać poziom wypłaty dywidendy w kolejnych latach na dotychczasowym poziomie, czyli około 25 proc. - powiedział podczas piątkowej konferencji prezes Adam Żurawski. Jak dodał, grupa chce w tym roku zaistnieć w większym stopniu w Chinach, nie spodziewa się dalszego spadku marż.

- Elektrobudowa szacuje, że miała w 2016 r. 55,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 971,5 mln zł przychodów - poinformowała spółka w komunikacie.

- Inpro szacuje, że w 2016 roku zysk netto grupy wyniósł około 29 mln zł, czyli wzrośnie około 14 proc. rdr - poinformowała spółka w komunikacie.

- Zarząd BGŻ BNP Paribas rekomenduje walnemu zgromadzeniu zatrzymanie w spółce zysku za 2016 r. po tym jak zaleciła to Komisja Nadzoru Finansowego - podał bank w komunikacie.

d25xuop

- Udział Wieltonu w polskim rynku rejestracji nowych przyczep i naczep o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony wzrósł w okresie styczeń-luty 2017 r. do 17,19 proc. z 16,92 proc. rok wcześniej - podał Polski Związek Przemysłu Motorowego, powołując się na dane CEP.

- Udział Ursusa w ogólnej liczbie rejestracji nowych ciągników wyniósł w okresie styczeń-luty 2017 r. 3,56 proc. wobec 2,24 proc. w analogicznym okresie 2016 r. - podał Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

- Atal przyjął zaktualizowany program emisji obligacji. W grudniu zeszłego roku wyemitował papiery o wartości 60 mln zł, teraz planuje jeszcze pozyskać do 40 mln zł w ramach kolejnej emisji - podała spółka w komunikacie. Środki przeznaczy na zwiększenie skali działalności.

d25xuop

- Getback planuje, że środki pozyskane z emisji obligacji przeznaczy na dalszy rozwój organiczny, w tym na obejmowanie certyfikatów inwestycyjnych funduszy inwestycyjnych oraz na inwestycje w nowe portfele wierzytelności przez takie fundusze - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

- Trans Polonia szacuje, że w 2016 r. wypracowała 24,63 mln zł EBITDA przy 176,61 mln zł przychodów - podała spółka.

- Producent aparatury pomiarowej Aplisens w strategii na lata 2017-2019 planuje wydatki inwestycyjne na poziomie 43,5 mln zł m.in. na rozbudowę mocy produkcyjnych i prace badawczo-rozwojowe - podała spółka. Aplisens zakłada wzrost sprzedaży w 2017 r. o 3 proc., o 11 proc. w 2018 r. i o 12 proc. w 2019 r.

d25xuop

- Rada nadzorcza BSC Drukarnia Opakowań zaakceptowała plan inwestycyjny zakładający wydatki w 2017 r. na poziomie ok. 28 mln zł, w tym 9,5 mln zł na budowę zakładu produkcyjnego - podała spółka w komunikacie.

- Zarząd Lena Lighting zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w wysokości 0,30 zł na jedną akcję - podała spółka w komunikacie.

- Zarząd Power Media rekomenduje, by z zysku osiągniętego w 2016 roku na dywidendę przeznaczyć 512 tys. zł, co da 0,08 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

d25xuop

- ZUE złożyło ofertę o wartości 371,6 mln zł netto (457 mln zł brutto) w przetargu na zaprojektowanie i budowę linii kolejowej Częstochowa-Zawiercie - podała spółka w komunikacie. Była to oferta z najniższą ceną.

- Fundusze zarządzane przez BZ WBK TFI zwiększyły zaangażowanie w Aillerona i mają obecnie akcje stanowiące 6,75 proc. kapitału zakładowego i 5,1 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki - podał Ailleron w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d25xuop
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25xuop