Trwa ładowanie...
d1sjb9z

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Alior Bank po połączeniu z Bankiem BPH planuje optymalizację struktury organizacyjnej i rozważa przeprowadzenie zwolnień grupowych. Do końca 2017 r. proces ten mógłby objąć maksymalnie 2600 pracowników - poinformowała spółka w komunikacie.

Share
d1sjb9z

- BOŚ Bank poprawia efektywność działania, podnosi marże udzielanych kredytów i obniża koszty finansowania. Bank planuje wyjść z ofertą depozytów w euro na rynek niemiecki i chciałby w pierwszym etapie zebrać ich około 100 mln euro - poinformował PAP Stanisław Kluza, p.o. prezesa banku.

- PZU, Grupa Azoty i Polfa trafią pod nadzór Ministerstwa Rozwoju. Podobnie będzie prawdopodobnie z LOT. Z kolei KDPW i Totalizator Sportowy nadzorować będzie resort finansów. Co do nadzoru właścicielskiego nad GPW - sprawa nie jest rozstrzygnięta - poinformował PAP wicepremier Mateusz Morawiecki.

- CCC planuje emisję obligacji na rynku krajowym lub zagranicznym o wartości kilkuset milionów złotych - poinformował wiceprezes spółki Piotr Nowjalis.

d1sjb9z

- Oferta Izostalu i Stalprofilu o wartości 118,9 mln zł netto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na dostawę rur organizowanym przez Gaz-System - podał Izostal w komunikacie.

- Komputronik Biznes, spółka zależna Komputronika, podpisał z Najwyższą Izbą Kontroli umowę na dostawę komputerów przenośnych, mobilnych i administratorskich stacji roboczych. Wartość zlecenia to 1,92 mln zł brutto - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

- Rentowność netto CCC w tym roku wyniesie ok. 10 proc. - poinformował wiceprezes spółki Piotr Nowjalis. Dodał, że spółka szacuje, że strata na działalności w Niemczech sięgnie 80 mln zł.

- Umowa Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) z obligatariuszami, zawieszająca roszczenia i dająca czas na rozmowy o restrukturyzacji zadłużenia - tzw. umowa standstill - została przedłużona o miesiąc, do końca stycznia 2017 r. - poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

d1sjb9z

- ZPC Otmuchów oczekuje wzrostu przychodów, liczy na powrót do rentowności w 2017 roku - poinformował zarząd spółki. Grupa planuje przeznaczyć na inwestycje w 2017 roku 10-20 mln zł. Liczy także, że sprzeda spółkę Jedność w pierwszej połowie 2017 roku.

- Planowane wprowadzenie zakazu handlu w niedziele może mieć negatywny wpływ na wielkość przychodów sklepów sieci CCC - uważa wiceprezes CCC Piotr Nowjalis. Poinformował, że handel w niedziele generował około 15 proc. całości przychodów CCC.

- CCC prowadzi rozmowy z jednym z franczyzobiorców zainteresowanych współpracą z polską firmą w krajach Zatoki Perskiej - poinformował wiceprezes CCC Piotr Nowjalis. Według zapewnień ewentualnego partnera, mógłby on otworzyć w najbliższych latach 100 sklepów pod marką CCC.

- Do końca listopada NCBiR opublikuje listę projektów rekomendowanych do dofinansowania złożonych w ramach pierwszego konkursu programu GameINN. Giełdowi producenci gier złożyli łącznie 17 wniosków na łączną kwotę dofinansowania 68,3 mln zł, które przeszły ocenę formalną i czekają na ocenę merytoryczną.

d1sjb9z

- W najbliższych trzech tygodniach resorty energii i finansów chcą wybrać rozwiązanie ws. przyszłości deputatu węglowego dla emerytów górniczych. Rozważana jest specjalna ustawa lub jednorazowe świadczenie w wysokości 8-9 tys. zł na osobę w zamian za zrzeczenie się roszczeń do deputatu.

- Należąca do grupy Enei kopalnia Bogdanka dąży do zakontraktowania ponad 90 proc. swojej produkcji węgla w co najmniej 5-letnich umowach z odbiorcami - poinformował w piątek prezes Bogdanki Krzysztof Szlaga.

- Obserwowany w ostatnim czasie wzrost cen węgla na międzynarodowym rynku nie jest trwałą tendencją - oceniają szefowie polskich spółek węglowych, spodziewając się spadków cen w przyszłym roku - zarówno węgla energetycznego, jak i koksowego.

- Tegoroczny wynik finansowy Polskiej Grupy Górniczej (PGG) będzie zgodny lub zbliżony do zakładanego w biznesplanie - poinformował w piątek prezes Grupy Tomasz Rogala. Wcześniej resort energii podał, że zakładana w biznesplanie strata to ok. 370 mln zł.

d1sjb9z

- OFE PZU zwiększył zaangażowanie w ZE PAK do 5,24 proc. - podał ZE PAK w komunikacie.

- Zarząd Erbudu rekomenduje, by spółka przeznaczyła na wypłatę nadzwyczajnej dywidendy kwotę 14,99 mln zł, co stanowi 1,17 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Konsorcjum, w skład którego wchodzi ZUE i spółka PORR, złożyło ofertę z najniższą ceną w postępowaniu przetargowym na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych oraz budowę linii tramwajowej Krowodrza Górka - Górka Narodowa w Krakowie - podało ZUE w komunikacie.

- Komputronik wstępnie porozumiał się z Clean & Carbon Energy w sprawie prowadzonych przez spółki sporów - podał Komputronik w komunikacie.

d1sjb9z

- Akcjonariusze Netmediów nabyli w wezwaniu 168.963 akcje spółki - podał pośredniczący w wezwaniu DM BOŚ.

- Spółka zależna od Vantage Development podpisała przyrzeczoną umowę nabycia gruntów we Wrocławiu za 34,3 mln zł brutto - podała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d1sjb9z

Podziel się opinią

Share
d1sjb9z
d1sjb9z